وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدال کمیته انجمن های ملی بنیاد بین المللی پوکی استخوان، به دکتر باقر لاریجانی اهدا شد

مدال کمیته انجمن های ملی (CNS) به رسم تمجید از افرادی که در طی سال‌های توانسته اند نقشی برجسته و تاثیر گذار در جمعیت‌ها و گروه های منتسب به بنیاد بین الملل پوکی استخوان (IOF) ایفا نمایند اهدا می شود. این اثرگذاری با شرکت فعال در برنامه ها و فعالیتهای این بنیاد و با هدف نشر و اجرای پیام IOF در سطح ملی تعریف می شود.

به گزارش وبدا، مدال کمیته انجمن های ملی (CNS) در سال ۲۰۱۸ در طی کنگره جهانی پوکی استخوان، استئوآرتریت و بیماری‌های عضلانی اسکلتی در شهر کراکف لهستان به دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و نائب رئیس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر اهدا شد.

این جایزه توسط دکتر جان ایوز رجیستنر، رئیس CNS، به دکتر لاریجانی اهدا شد. وی در مراسم اهدای جایزه گفت: باعث افتخار است که این جایزه با ارزش را به دکتر لاریجانی اهدا نمایم چرا که وی دانشمند برجسته بین المللی می باشد که سهم بالایی از فعالیت های خود را به درمان بیماران پوکی استخوان در ایران اختصاص داده است.

رئیس CNS اضافه کرد: بخاطر فعالیت ها و هدایتهای ایشان، پژوهش ها و برنامه های آموزشی گسترده ای در سطح ملی توسط پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم به منظور افزایش آگاهی و دانش عموم و فعالان حوزه پزشکی در رابطه با پوکی استخوان انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از دستاوردهای مهم و با ارزش این پژوهشگاه، تعیین بار بیماری‌ها می باشد. فعالیتهای درخشان این مرکز در روز جهانی پوکی استخوان با هدف گسترش پیام بنیاد بین المللی پوکی استخوان برای افزایش آگاهی در جهان بسیار حائز اهمیت است.

گفتنی است پژوهشگاه علوم غدد متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران، یکی از اعضای فعال CNS و اصلی ترین مرکز ایرانی فعال در حوزه پوکی استخوان است که دکتر لاریجانی بنیانگذار و رییس آن می باشد. این پژوهشگاه در زمینه تحقیقات پایه، بالینی و بین رشته‌ای و همچنین آموزش جامعه پزشکی و افزایش آگاهی عموم در این حوزه فعالیت دارد.

در پایگاه بنیاد بین الملل پوکی استخوان (IOF) ضمن اشاره به سوابق علمی و اجرایی دکتر لاریجانی آمده است که در دو دهه گذشته، توسعه انتقال دانش در حوزه پزشکی و نزدیکتر نمودن علوم پایه و بالینی بخصوص در حوزه دیابت، پوکی استخوان و سایر بیماری‌های غیرواگیر سر لوحه برنامه های پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم بوده است. اخیرا بعنوان نایب رییس کمیته بیماری‌های غیرواگیر کشوری، دکتر لاریجانی توانسته نقش موثری در طراحی و اجرای سیاستهای چندوجهی در سطح ملی با هدف کنترل و کاهش بار بیماری‌ها که پیش بینی شده تاثیر به سرایی در سرنوشت کشور در آینده داشته است ایفا نماید.

برای خواندن مطالب بیشتر در این زمینه می توانید به پایگاه اینترنتی بنیاد بین الملل پوکی استخوان (IOF)به آدرس https://goo.gl/G4AwGr مراجعه فرمائید.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٧:١٧ / شماره خبر: ١٧٥٦٣٧ / تعداد نمايش: 854

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج