وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

گزارش آماری از تعداد ثبت نام کنندگان در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت؛

کرمانشاه؛ رتبه یک جشنواره قرآن و عترت از نظر تعداد ثبت نام کنندگان

بر اساس آمارهای ثبت شده در سامانه، بیشترین ثبت نام در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اختصاص یافت. دانشگاهیان این دانشگاه با ثبت بیشترین آمار شرکت‌کنندگان در این رویداد قرآنی ( افزون بر ۷۱۰۰ شرکت‌کننده) در جایگاه نخست ایستادند.
 
به گزارش وبدا، بر اساس این گزارش همچنین دانشگاهیان علوم پزشکی مشهد و اردبیل به ترتیب با بیش از ۶۷۰۰ و ۵۶۰۰شرکت‌کننده، رتبه‌های دوم و سوم این دوره از جشنواره به لحاظ ثبت نام را به دست آوردند.
 
دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ۵۴۰۰ شرکت‌کننده، دانشگاه علوم پزشکی گلستان با ۲۸۰۰ شرکت‌کننده و سبزوار با بیش از دو هزار ثبت نام کننده به ترتیب در جایگاه‌های چهارم تا ششم قرار گرفتند.
 
یکی از نکات قابل توجه در جشنواره بیست و سوم مشارکت چشمگیر اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی است که بر اساس آخرین آمار، تاکنون بیش از یک‌هزار و ۹۱۶ نفر از اساتید امسال در جشنواره قرآن وعترت حضور خود را اعلام کرده‌اند که نسبت به سال گذشته که یک‌هزار و ۶۰۹ استاد در این ماراتن قرآنی حضور داشتند، رقم قابل توجهی است و نشان از رشد چشمگیر مشارکت اساتید و اعضای هیات علمی در این جشنواره قرآنی است.
 
تاکنون بیش از ۶۳ هزار نفر از دانشگاهیان علوم پزشکی در جشنواره بیست و سوم ثبت نام به عمل آورده اند که از این تعداد، بیش از ۴ درصد  را اساتید و اعضای هیات علمی تشکیل می‌دهند که این رقم نسبت به سال گذشته رشد فزاینده‌ای داشته است.
 
 بر اساس سامانه ثبت نام از بیست و سومین جشنواره قرآن وعترت وزارت بهداشت، حدود دو هزار نفر  از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور امسال در بخش‌های مختلف این رویداد بزرگ قرآنی ثبت نام کرده‌اند که این رقم نسبت به ادوار گذشته افزایش یافته است.
 
همچنین تعداد کل کارمندان و مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در این جشنواره ثبت نام به عمل آورده‌اند حدود ۳۸ هزار نفر هستند که معادل ۵۹ درصد از شرکت‌کنندگان را تشکیل می‌دهند. همچنین بالغ بر ۲۴ هزار  دانشجوی علوم پزشکی با ورود در سامانه، نسبت به ثبت نام در جشنواره بیست و سوم اقدام کرده‌اند.
 
بر اساس اعلام مرکز قرآن وعترت وزارت بهداشت، جمع آوری آثار بخش‌های غیرحضوری بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، تا اواخر تیرماه امسال اعلام شده است.
 
یکی از ویژگی‌های بارز برگزاری این جشنواره قرآنی که این دوره از جشنواره را نسبت به ادوار گذشته متمایز کرده است، استقبال فزاینده و چشمگیر اعضای هیات علمی، اساتید دانشگاه و روسای مراکز درمانی و بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین رؤسا ، معاونان فرهنگی و دانشجویی و مدیران فرهنگی این دانشگاه‌هاست که قطعا حضور این عزیزان به عنوان متولیان سلامت کشور در جشنواره قرآن و عترت، جدا از بحث برگزاری مسابقات و گرفتن رتبه، تاثیر  بسزایی در اعتباربخشی به جشنواره قرآن وعترت می‌گذارد و باعث می‌شود دانشجویان به عنوان آینده‌سازان نظام سلامت کشور، علاوه بر کسب علم و تحصیل در فضاهای دانشگاهی، با مشارکت در جشنواره‌ها و مسابقات قرآنی، با این کتاب آسمانی بیشتر انس بگیرند و یکی از اهداف اصلی مرکز قرآن وعترت وزارت بهداشت در برگزاری منظم و همه ساله جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان، ایجاد انگیزه برای مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های قرآنی و جلوگیری از مهجوریت قرآن است که خوشبختانه در این امر مهم، مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت طی سال‌های گذشته توانسته است به اهداف مدنظر برسد./224/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٧ - ٠٩:٠٠ / شماره خبر: ١٧٦٧١٠ / تعداد نمايش: 1000

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج