وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون اجتماعی وزارت بهداشت در کرمانشاه:

وظیفه ما ایجاد بستر مناسب اجرایی برای مشارکت‌های مردمی است

در مراسمی که روز گذشته (چهارشنبه) در مرکز آموزشی-درمانی دکتر محمد کرمانشاهی برگزار شد، موسسه خیریه مهرآیینان مهر، ساخت و تجهیز کلینیک جامع فوق‌تخصصی درمان کودکان مبتلا به سرطان را عهده‌دار شد.
 
به گزارش وبدا، در این مراسم که با حضور جمعی از مقامات و مسئولان استانی و کشوری برگزار شد،  معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هر کجا شرایط و بستر مناسبی برای حضور آحاد مردم  و سمن‌های سلامت فراهم بوده است، مردم نقش خود را به خوبی و شایستگی به انجام رساندند.
 
دکتر سیدمحمد هادی ایازی با اشاره به تجربه زلزله اخیر استان و ستایش از حضور و مساعدت گسترده مردمی در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان و بازسازی خرابی‌ها، گفت: تجربیات تاریخی گذشته همیشه نشان داده است که مردم به مسئولیت اجتماعی خویش همواره آگاه بوده و به ایفای نقشی مؤثر پرداخته‌اند. 
 
وی همچنین با  ذکر این نکته که تمام خانه‌های بهداشت، مراکز سلامت و بیمارستان‌های آسیب‌دیده در زلزله با مشارکت‌های مردمی در حال باز سازی است، گفت: مهم‌ترین وظیفه مدیران، ایجاد بستر اجرایی مناسب برای مشارکت‌های مردمی در پی‌گیری انواع اهداف نظام سلامت است.
 
معاون اجتماعی وزیر بهداشت با ذکر این نکته که در حال حاضر خوش‌بختانه در نقاط مختلف کشور، بستر اجرایی مناسب برای مشارکت‌های مردمی و اعمال خیرخواهانه فراهم شده است، گفت: در سال 1395، بالغ بر 1500 میلیارد تومان کمک‌های مردمی در توسعه زیرساخت‌های سلامت در سطح کشور چون بیمارستان، درمانگاه، خانه بهداشت، تجهیزات پزشکی صرف شده است و این نشانه تمایل عمومی مردم به امر خیر و نیکوکاری است.
 
دکتر ایازی در پایان از تلاش موسسه مهرآیینان مهر در بهبود شرایط درمان کودکان مبتلا به سرطان تشکر کرد.
 
بر اساس این گزارش، موسسه مهرآیینان مهر با اهدای لوح سپاس از دکتر ایازی، دکتر نصیری، مدیرکل خیرین و موسسات خیریه وزارت بهداشت، دکتر مرادی، رییس، و دکتر منصوری، معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تقدیر کرد.
 
گفتنی است که کلینیک جامع فوق‌تخصصی درمان کودکان مبتلا به سرطان به مساحت تقریبی 2000 مترمربع و در 3 طبقه، شامل بخش‌های انکولوژی، هماتولوژی، قسمت‌های اداری، آزمایشگاه تخصصی، شیمی درمانی سرپایی، اورژانس و مراقبت‌های ویژه بیماران، با هزینه تقریبی 3میلیارد تومان و در مدت 36 ماه ساخته خواهد شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٢:٢٤ / شماره خبر: ١٧٦٨٢٤ / تعداد نمايش: 1038

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج