وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم اعلام کرد:

اهدای عضو ۱۰۴ بیمار مرگ مغزی از۱۴ سال گذشته تا کنون در جهرم

از سال ۱۳۸۳ تا کنون ۱۰۴ بیمار مرگ مغزی اعضای خود را در بیمارستان پیمانیه جهرم اهدا کرده اند.
به گزارش وبدا، دکتر قهرمان بمانا، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم اظهار داشت: واحد فراهم آوری اعضا پیوند دانشگاه از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را شروع و تا کنون اهدای عضو ۱۰۴ بیمار مرگ مغزی با ايثار و گذشت خانواده ها ي ايشان در بيمارستان پيمانيه جهرم صورت گرفته و حداقل سن اهداي عضو در جهرم ۳ سال و حداکثر ۶۲ سال بوده است.
وی اظهار داشت: در ایران ۲۷ هزار و ۱۵۰ نفر در انتظار پیوند عضو هستند و اهدای عضو هر فرد مرگ مغزی مي تواند جان ۸ نفر ديگر را نجات دهد.
دکتر بمانا با بیان این مطلب که در هر ۱۰ دقیقه یک نفر به لیست انتظار پيوند اعضاء اضافه مي شود گفت: متاسفانه در هر ۱۲ ساعت تنها يک بيمار موفق به دريافت عضو حياتي مي شود و هر ۲ ساعت يک بيمار نيازمند به پيوند، جان خود را از دست مي دهد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم افزود: سالانه ۸ هزار ایرانی دچار مرگ مغزی می شوند، این در حالی است که فقط دو هزار ۵۰۰ نفر اعضايشان اهداي مي شود. 
وی در ادامه افزود: مهمترین علت اختلاف این عدد، عدم رضایت خانواده های افراد مرگ مغزی از اهداي عضو عزيزشان است. دکتر بمانا گفت: امید است با فرهنگ سازی و عزم عمومی در اهدای عضو شاهد مرگ افراد نیازمند به عضو نباشیم.302/114

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١ خرداد ١٣٩٧ - ١٢:٥٤ / شماره خبر: ١٧٧٠٣٦ / تعداد نمايش: 877

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج