وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با تصویب نهایی در سازمان‌ها و کمیته های مربوطه؛

پروژه اقتصاد مقاومتی در حوزه طب ایرانی به زودی ابلاغ می‌شود

 
پروژه اقتصاد مقاومتی در راستای تحقق طرح ملی ادغام خدمات طب ایرانی در نظام سلامت، با تصویب نهایی در سازمان‌ها و کمیته های تخصصی مربوطه، به زودی از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ابلاغ می‌شود.
 
به گزارش وبدا، با پیگیری‌های انجام شده و طی مراحل تصویب در جلسات ستاد وزارت بهداشت، سازمان برنامه و بودجه و کمیته‌های کارشناسی ستاد اقتصاد مقاومتی، مقرر است پروژه اقتصاد مقاومتی در راستای تحقق طرح ملی ادغام خدمات طب ایرانی در نظام سلامت به مرحله اجرا درآید. 
 
این پروژه که بر مبنای کاهش بار بیماری و هزینه‌های درمان و وابستگی دارویی با اتکای بر طب ایرانی در برنامه اقتصاد مقاومتی و در چارچوب منشور پروژه «نظام پکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی» (نیپا) تهیه شده است، به زودی از طرف ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ابلاغ می‌شود.
 
سند این پروژه شامل بندهاي ابتدایی مرتبط با اهداف كلي و كمي تعريف‌شده تا افق 1404 بوده و در بندهای بعدی الزامات و مفروضاتي كه زيرساخت‌هاي ضروري برای تامين اهداف هستند، مشخص و در نهايت بودجه مورد نياز پروژه به آن اضافه شده است.
 
 همچنین دستيابي به افق‌هاي تعيين شده در این پروژه تا سال 1404، مزاياي اثرات آن را در همه ابعاد مرتبط با طب ایرانی از جمله پژوهش‌های مبتنی بر شواهد، به منظور تایید روش‌های درمانی و فراورده‌های دارویی طب ایرانی، حمایت از ایجاد مراکز استاندارد ارائه خدمات و ساماندهی مراکز موجود، توسعه اشتغال و كارآفريني و در کنار آن کاهش واردات دارو و تجهیزات درمانی، مورد توجه قرار داده است.
 
گفتنی است، پروژه اقتصاد مقاومتی در راستای تحقق طرح ملی ادغام خدمات طب ایرانی در نظام سلامت، در راستای تحقق بند 12 سیاست های کلی سلامت، ابلاغی مقام معظم رهبری و عملیاتی کردن چشم‌اندازهای مندرج در سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی کشور، مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی تنظیم شده که بر اساس آن می‌بایست تا سال 1404، حداقل 2درصد ارزش بازار دارو، 4 درصد ارزش بازار درمان و 10درصد ارزش بازار بهداشت کشور، از محصولات و روش‌های مبتنی بر طب ایرانی تامین شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢ خرداد ١٣٩٧ - ٠٨:٠٩ / شماره خبر: ١٧٧٠٥٥ / تعداد نمايش: 972

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج