وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

ادامه بازدیدهای شبانه وزیر بهداشت از بیمارستان های تهران

وزیر بهداشت در ادامه بازدید های شبانه خود در ماه مبارک رمضان از مراکز درمانی پایتخت، از سه بیمارستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شامل بیمارستانهای لقمان حکیم، مهدیه و شهدای گمنام تهران بازدید کرد.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی از پروژه های عمرانی بیمارستان لقمان حکیم شامل کلینیک ویژه و بخش های بستری، طرح توسعه اورژانس و همچنین محل ساخت بیمارستان جدید لقمان بازدید کرد.

پروژه ساخت کلینیک ویژه و بخش های بستری بیمارستان لقمان حکیم در زمینی به مساحت 778 متر مربع و زیربنای 8272 متر مربع در 10 طبقه در حال ساخت است و در حال حاضر 17 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

طرح توسعه اورژانس این بیمارستان نیز در زمینی با زیربنای 1600 متر مربع در 5 طبقه در حال ساخت است و شامل 17 تخت جدید اورژانس و 34 تخت مراقبت های ویژه (ICU) است.

دکتر هاشمی با حضور در بیمارستان مهدیه واقع در منطقه شوش، از بخش های اورژانس، نوزادان، اتاق عمل سرپایی، اورژانس زنان، مراقبت های ویژه نوزادان NICU، 5، اتاق عمل جنرال، واحدهای اختصاصی زایمان (LDR)، کلینیک در حال ساخت و محل ساخت بیمارستان جدید مهدیه بازدید کرد.

یکی از ویژگی های بیمارستان مهدیه، وجود 45 تخت بیمارستانی در بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU) و 15 تخت در بخش نوزادان است و سالانه حدود 6 تا 7 هزار زایمان در این بیمارستان انجام می شود همچنین بیمارستان مهدیه دارای 12 واحد اختصاصی زایمان یا LDR است.

در منطقه شوش تهران، 700 هزار نفر جمعیت و 80 هزار نفر اتباع خارجی زندگی می کنند و وزیر بهداشت دستوراتی را در جهت توسعه و بهسازی اورژانس و تسریع در تکمیل کلینیک ویژه بیمارستان مهدیه صادر کرد.

دکتر هاشمی همچنین در نخستین ساعات بامداد امروز از بخش های دیالیز، اورژانس و بخش ICU بیمارستان شهدای گمنام  در جنوب تهران بازدید کرد.

در پایان بازدید از بیمارستان شهدای گمنام، جلسه ای با حضور رییس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مدیران  این بیمارستان برگزار و مهمترین مشکلات آن بررسی شد.

گفتنی است هفته آینده، نشستی با حضور وزیر بهداشت، معاونین وزارت بهداشت، رییس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و روسای 6 بیمارستان لقمان حکیم، شهدای گمنام، مهدیه، امام حسین(ع)، شهدای تجریش و شهید مدرس تهران به منظور رفع مشکلات این بیمارستانها برگزار شود./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٧ - ٠٧:٣٣ / شماره خبر: ١٧٧٧١٥ / تعداد نمايش: 1110

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج