وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در مراسم روز خبرنگار:

نقش خبرنگاران و رسانه ها در شرایط کنونی کشور، خاص و ویژه است/ در شرایط کنونی کشور، بیشتر به وحدت ملی و تالیف قلوب نیاز داریم

 
 
وزیر بهداشت با تاکید بر این که شرایط کنونی کشور، خاص و نقش خبرنگاران و رسانه ها در این شرایط، ویژه است، گفت: هر زمان سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی نسبت به مجموعه حاکمیت و دولت کاهش پیدا کند، زمینه طمع ورزی بیگانگان نسبت به تمامیت ارضی، انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن بیشتر می شود.
 
به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم روز خبرنگار، ضمن بیان این مطلب افزود: هر کدام از ما در هر جایگاهی اعم از شهروند، کارمند، خبرنگار، وزیر، وکیل، فرماندار، استاندار و امام جمعه، باید ببینیم در جهت تضعیف یا ارتقای سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی چقدر تلاش کرده ایم و چنانچه عملکردمان در این زمینه منفی بوده، در نحوه اطلاع رسانی، تریبون ها و نوع قضاوت خودمان، تجدید نظر کنیم.
 
دکتر هاشمی با بیان این که در بخش رسانه اعم از ملی، مکتوب و مجازی، تریبون های نماز جمعه، مجلس و حتی هیات دولت و بخش فرهیختگان، اشتباهات و خطاهایی داشته ایم که طمع بیگانگان به تمامیت ارضی کشور افزایش پیدا کرده است، گفت: اگرچه این نافی اشتباهات افراد تصمیم گیر و سیاستگذاران نیست، اما اگر اشتباهات خودمان را نپذیریم، هیچگاه در صدد اصلاح آنها بر نخواهیم آمد.
 
وزیر بهداشت با تاکید بر این که، در شرایط کنونی کشور، بیشتر به وحدت ملی و تالیف قلوب نیاز داریم، افزود: درست است که از دولت، مجلس، قوه قضاییه، تریبون های مختلف، گروه های سیاسی و افراد تصمیم گیر و سیاستگذاران حوزه اقتصادی گله داریم، اما در حال حاضر تهدیدی پیش روی ما قرار دارد که بیش از هر زمان دیگری به تدبیر، تقویت خودباوری و اعتماد به نفس و امیدبخشی به جامعه نیاز داریم .
 
دکتر هاشمی با بیان این که، نباید در شرایط کنونی کشور، آیه یأس بخوانیم، تصریح کرد: چون دوران بسیار سخت تری را پشت سر گذاشته ایم و این دوره را نیز با موفقیت خواهیم گذراند، مگر اینکه گرفتار رقابت های خودمان از سطوح بالای مدیران تا میانی شویم. کشور از همین رقابت ها ضرر کرده که ریشه آن هم، قدرت و طمع انسان است.
 
وی در ادامه گفت: روز خبرنگار را،  به همه خبرنگارانی که امروز بدون خلاف گویی، در جهت خودباوری و ارتقای همبستگی ملی و آرامش بخشیدن به جامعه کمک می کنند، تبریک می گویم.
 
وزیر بهداشت خطاب به خبرنگاران گفت: با توجه به این که خبرنگاران حوزه سلامت، طلایه داران این حوزه هستند،  از همکاران، سردبیران، روسا و تهیه کنندگان اخبار بخواهید که التهاب آفرینی نکرده و در جهت آرامش بخشی به جامعه حرکت کنند. 
 
دکتر هاشمی افزود: می توانیم تیتر اخبار را متفاوت و مثبت انتخاب کنیم و خدمات و اقدامات انجام شده در کشور را درست معرفی کنیم، اما متاسفانه رقابت های موجود، مانع از این می شود که تلاش های گسترده در حوزه های مختلف را به شکل مطلوب معرفی کنیم.
 
وی با بیان این که خبرنگاران حوزه سلامت، کمک زیادی به این حوزه کردند، تصریح کرد: در سال های اخیر، اطلاع رسانی مناسبی توسط آنان به جامعه انجام شد و نقدهای عالمانه ای نیز مطرح شد که به پرهیز از تکرار اشتباهات گذشته، کمک کرد. 
 
 
دکتر هاشمی با تاکید بر این که در حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و غذا بسیار باید مراقب باشیم، افزود: در این حوزه ها به صورت شبانه روزی تلاش می شود تا کمترین رنج و ناراحتی برای مردم ایجاد شود. باید قبول کنیم که کار کردن در این شرایط راحت نیست، اما شیرین است و اگر کار کردن سخت نبود، نیازی به وجود ما نبود.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود، سخنگوی وزارت بهداشت را  سرآمد سخنگوها عنوان کرد و گفت:  سرمایه اجتماعی مناسبی با حضور دکتر حریرچی برای وزارت بهداشت ایجاد شده است و اطمینان دارم آنچه سخنگو، معاونین و مدیران وزارت بهداشت بر زبان می آورند، جز راستی و حقیقت، نیست.
 
 
وزیر بهداشت افزود:  اگر سخنگوی وزارت بهداشت در مورد موضوع می گوید که نگران نباشید، حتما بدانید که تمهیداتی پیش بینی شده و در مواردی که ما نگران هستیم، نگرانی داخلی و برای تامین نیازهای آینده است.
 
دکتر هاشمی  ادامه داد: اطمینان داشته باشید که اگر موضوعی نیاز به اطلاع رسانی داشته باشد، حتما این کار را خواهیم کرد. به اندازه کافی در کشور حاشیه پرداز در بخش های مختلف وجود دارد.
 
وزیر بهداشت در پایان با بیان این که اطمینان دارم که خبرنگاران حوزه سلامت بین ماجراجویی و خبرنگاری، تفاوت قائل هستند و به حل مشکلات جامعه با آرامش کمک می کنند، افزود: از خبرنگارانی که به متن یعنی حقوق و انتظارات به حق مردم، توجه دارند، سپاسگزارم و از رسانه ها و خبرنگاران به دلیل همراهی مناسب شان با حوزه سلامت، تقدیر می کنم./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٧ - ١٥:٢٩ / شماره خبر: ١٧٩٦١٧ / تعداد نمايش: 667

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج