وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح بیمارستان آیت الله خامنه ای عباس آباد مازندران:

در غرب مازندران قطب پزشکی ایجاد می شود

وزیر بهداشت گفت: در غرب استان مازندران باید قطب پزشکی ایجاد شود و این تصمیم در این سفر، اتخاذ خواهد شد و در شهرهای غرب استان مازندران، ارائه خدمات اولیه انجام و خدمات تخصصی و فوق تخصصی در قطب پزشکی غرب استان مازندران ارائه خواهد شد.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه افتتاح بیمارستان آیت الله خامنه ای شهرستان عباس آباد مازندران، اظهار داشت: در 40 سال گذشته در این منطقه حتی یک تخت بیمارستانی هم ایجاد نشد و خوشحالیم که بیمارستانی به نام مقام معظم رهبری راه اندازی شد و با 50 تخت و امکانات مناسب در خدمت مردم است و امیدواریم که از نظر پزشک و متخصص، مشکلی نداشته باشد.

وی تصریح کرد: در طول مسیر از رامسر به عباس آباد، از پروژه ساخت بیمارستان تنکابن که 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در محل بسیار نامناسبی جایابی شده، بازدید کردیم.

وزیر بهداشت یادآور شد: در استانهای شمالی، فاصله شهرها بسیار ناچیز است و ارائه خدمات توسط دستگاه های اجرایی مانند وزارت بهداشت، دشوار است.

دکتر هاشمی تصریح کرد: به اندازه ای که شرق استان مازندران به ویژه از نظر درمانی توسعه پیدا کرد، غرب این استان توسعه نداشته است و برای ارتقای آموزش عالی و خدمات درمانی در غرب مازندران، برنامه ریزی های لازم را انجام خواهیم داد.

دکتر هاشمی در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت ذخیره دارو در کشور، گفت: هر قدر بیشتر در مورد دارو سوال شود، نگرانی مردم بیشتر می شود اما وزارت بهداشت از ماه ها پیش، تدابیر لازم را اندیشیده است و حوزه دارو را مدیریت می کنیم تا مشکلی ایجاد نشود./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧ - ١٩:٣٥ / شماره خبر: ١٨٢١٣٦ / تعداد نمايش: 421

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج