وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس شانزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی و سر و گردن ایران عنوان کرد:

درمان عفونت های مزمن گوش در صورت مراجعه به موقع بيمار به متخصص


رییس انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی و سر و گردن ایران گفت: در ایران متناسب با پیشرفت هایی که در دنیا در زمینه جراحي هاي ناحيه گوش، گلو، بيني و سر و گردن روی داده، امکانات بسیاری وجود دارد و بیماری ها در این خصوص، قابل درمان هستند. 

به گزارش وبدا، دكتر مهدی خواجوي با بیان اینکه در گذشته زمانی که بر اثر عفونت گوش آسیب پايدار به گوش میانی وارد می‌شد تمام گوش مياني توسط جراح تخلیه می‌شد و شنوايي افت بسزايي پيدا مي كرد، اظهار داشت: امروزه با عمل هاي جراحي در صورتي كه بيمار به موقع به متخصص مراجعه کند، نه تنها می توان عفونت مزمن را با درمان هاي ترميمي كنترل كرد بلكه این اقدام، شنوايي فرد راهم بهبود می بخشد.

وی درخصوص تومورهای اعصاب شنوایی كه داخل جمجه قرار دارد، بیان کرد: در گذشته جراحي بسیار وسيعی در این زمینه صورت مي گرفت و آسيب جدي به اعصاب شنوايي و تعادلي و همچنين اعصاب صورت وارد مي شد، اما در حال حاضر، با روش هاي محافظه كارانه بدون آسيب به نسوج و اعصاب ديگر داخل مغز، تومور برداشته شده و سلامتي فرد به او بازگردانده می شود.

دكتر خواجوي در ادامه افزود: در مورد تومورهاي حنجره نیز، اگر بيمار با توجه به علائم اوليه مراجعه كند با روش هاي ساده معاينه در مطب بيماري تشخيص داده مي شود و با روش هاي پيشرفته اي كه وجود دارد، تومورها کامل درمان می شوند و حتي بيمار می تواند صداي خود را داشته باشد. در مراحل پيشرفته هم، كه حنجره به طور كامل برداشته مي شود، با توجه به امكانات پيشرفته امروزي فرد قادر به تكلم و صحبت كردن است. درمجموع در ایران نیز متناسب با پیشرفت هایی که در دنیا در زمینه جراحي هاي ناحيه گوش، گلو، بيني و سر و گردن روی داده، امکانات بسیاری وجود دارد و بیماری ها در این خصوص، قابل درمان هستند. خصوصا روش هاي جراحي قاعده جمجمه به وسيله روش هاي آندوسكوپيك پيشرفته بدون نياز به باز كردن قسمت هاي مهمي از صورت و جمجمه، انجام شده و بيمار هم از نظر ظاهر و هم عملکرد آسیب نمی بینند.                  

شانزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی و سر و گردن ایران۶ تا ۹ آذرماه سال جاری در مرکز همایش‌های رازی تهران با حضور صاحبنظران بین‌المللی و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار می‌شود. علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به  سایت www.Ent2018.com مراجعه کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - ١١:٤٥ / شماره خبر: ١٨٣٦٥٣ / تعداد نمايش: 295

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج