وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پیام وزیر بهداشت به مناسبت برگزاری دومین المپیاد فرهنگی ورزشی کارکنان جانباز و معلول:

بهبود کیفیت زندگی و طول عمر در سایه اهمیت به ورزش حاصل می شود

وزیر بهداشت با بیان اینکه بهبود کیفیت زندگی و طول عمر در سایه اهمیت به ورزش حاصل می شود و در اسلام نیز تاکید بسیاری بر آمادگی و ورزش شده است، گفت: بدون تردید ورزش تاثیرات روانشناسی بسیاری بر ما دارد و رسیدن به اهداف ورزشی می تواند سلامتی، اعتماد به نفس، هوشیاری و عزت نفس ایجاد کند. 
 
به گزارش وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در پیامی به مناسبت افتتاحیه دومین المپیاد فرهنگی ورزشی کارکنان جانباز و معلول ضمن تاکید بر مراجعه به آیات قرآنی، احادیث و روایات و کندوکاو در تاریخ تمدن فرهنگ اسلامی به منظور دستیابی به اهداف تربیت بدنی و ورزشی که همانا سلامتی است، حفظ سلامت افراد و ایجاد تحول در جوامع برای سرنوشت و زندگی بشری را امری ضروری دانست.
 
براساس این گزارش، متن کامل پیام وزیر بهداشت به افتتاحیه دومین المپیاد فرهنگی ورزشی کارکنان جانباز و معلول به این شرح است: 
 
با درود به روح پرفتوح بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و با آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون برای رهبر معظم انقلاب، درود می فرستم به کارکنان جانباز و معلول وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حضور شما را در دومین المپیاد فرهنگی ورزشی را ارج می نهم.
 
بی شک برای وزارت بهداشت افتخار بزرگی است که پرسنل فداکاری چون شما عزیزان ایثارگر دارد و امید است که این رویداد بزرگ فرهنگی و ورزشی بتواند در حفظ تندرستی و ایجاد نشاط در جسم و روح شما اثر بخش بوده و با روحیه بهتر در همه عرصه های کاری و زندگی حاضر و آماده باشید. بدون تردید ورزش تاثیرات روانشناسی بسیاری بر ما دارد و رسیدن به اهداف ورزشی می تواند سلامتی، اعتماد به نفس، هوشیاری و عزت نفس ایجاد کند.
 
بهبود کیفیت زندگی و طول عمر در سایه اهمیت به ورزش حاصل می شود، در اسلام نیز تاکید بسیاری بر آمادگی و ورزش شده است. 
 
مراجعه به آیات قرآنی، احادیث و روایات و کندوکاو در تاریخ تمدن فرهنگ اسلامی ما را به اهداف تربیت بدنی و ورزشی که همانا سلامتی به عنوان اهداف اصلی تاکید شده است، زیرا حفظ سلامت افراد و ایجاد تحول در جوامع برای سرنوشت و زندگی بشری ضروری است.
 
در پایان از تلاش همه عزیزان، مسئولین دانشگاه ها و دست اندرکاران برگزاری این المپیاد تشکر و قدردانی می کنم و توفیق شما را از درگاه ایزد منان خواستارم.
 
گفتنی است، دومین المپیاد فرهنگی- ورزشی کارکنان جانباز و معلول وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۲۱ آبان ماه سال جاری در مجتمع فرهنگی و رفاهی صندوق رفاه دانشجویان در خزرآباد ساری کار خود را آغاز کرده و تا 30 آبان ماه ادامه دارد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - ١٢:٣٥ / شماره خبر: ١٨٣٦٥٧ / تعداد نمايش: 601

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج