وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

انجمن علمی رادیولوژی ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد:

تحریم‌ها سبب آسیب به بیماران می‌شود/ پزشکان در کنار بیماران هستند

انجمن علمی رادیولوژی ایران اعلام کرد: مسئولان آمریکایی ادعا می‌کنند که تحریم‌ها علیه مردم ایران اعمال نشده و آسیبی متوجه مردم نمی‌شود، این در حالی است که مردم عادی و بیماران بیشترین صدمه را از این تحریم‌ها متحمل می‌شوند.

به گزارش وبدا،‌ انجمن علمی رادیولوژی ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد: انجمن علمی رادیولوژی ایران به عنوان متولی امور تشخیصی بیماران، اثرات واقعی تحریم‌های موجود را بر جان بیماران جدی می‌داند و برخلاف گفته مسئولان آمریکایی، ادامه تحریم ها را موجب آسیب به روند تشخیصی درخصوص بیماران و تهدید جانی آنان می داند. 

در این بیانیه آمده است: با اعمال تحریم ها نه تنها تهیه دستگاه های تشخیصی پزشکی ناممکن شده است بلکه دسترسی به قطعات یدکی جهت ادامه فعالیت دستگاه های موجود نیز، سخت و در برخی مواقع غیر ممکن شده است. اکثر حوزه های علمی پزشکی برای تشخیص و حتی درمان بیماران به بهره گیری مستمر از دستگاه‌های تشخیصی رادیولوژی نیازمند هستند و هرگونه اختلال در تهیه دستگاه‌ها و قطعات آنها تهدید جدی برای جان بیماران است.

براساس این گزارش، انجمن علمی رادیولوژی ایران در این بیانیه عنوان کرد: مسئولان آمریکایی ادعا می‌کنند که این تحریم‌ها علیه مردم ایران نیست و آسیبی متوجه مردم نمی‌شود، این در حالی است که مردم عادی و بیماران بیشترین صدمه را از این تحریم ها متحمل می‌شوند.
این تحریم‌ها با توصیفات فوق، اقدامی غیر انسانی و مغایر با مبانی حقوق بشر است، لذا از همه مجامع علمی و نهادهای بین المللی درخواست داریم  تا برای جلوگیری از تبعات بیشتر این تحریم ها از تمام ظرفیت و توان خود برای توقف آنها استفاده کنند.

همچنین انجمن رادیولوژی ایران در این بیانیه افزود: انجمن رادیولوژی ایران به مردم عزیز ایران این قول را می‌دهد که در کنار تمهیدات وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی از تمام توان تخصصی جامعه متخصصان رادیولوژی برای کاهش اثرات این تحریم های غیر انسانی استفاده خواهد کرد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - ١٣:٣١ / شماره خبر: ١٨٣٦٦٢ / تعداد نمايش: 444

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج