وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

توضیحات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مورد حمله با چاقو به یکی از پزشکان مشهد

مدیر نظارت و اعتباربخشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: چهارشنبه هفته گذشته حادثه حمله با چاقو به دکترامیرآبادی، پزشک کشیک درمانگاهی در بلوار هدایت مشهد توسط همراه یکی از بیماران رخ داد و خوشبختانه وضعیت عمومی این پزشک، مناسب است.

دکتر علی اصغر انجیدنی در گفتگو با خبرنگار وبدا با اعلام این خبر اظهار داشت: این پزشک زمانی که مشغول ویزیت بیماری با علائم سوزش سر دل بود، پرستار به وی اطلاع می دهد که یک کودک بیمار دارای جراحت به درمانگاه مراجعه کرده و پس از ویزیت این کودک که حدود 6 سال سن داشته با توجه به حال عمومی خوب و عدم خونریزی از محل زخم در ناحیه پیشانی سر، به پدر بیمار گفته می شود که مساله بیمار اورژانسی نیست و بعد از فراغت از ویزیت بیمار قلبی که مشکوک به سکته قلبی بود محل زخم، بخیه می شود و پرستار نیز ست بخیه را آماده کرده بود.

وی تصریح کرد: بعد از کمتر از 5 دقیقه، پدر بیمار درب اتاق پزشک را گشوده و ادعا می کند که بیمار اورژانسی است و سپس شروع به فحاشی و ناسزا می کند. این فحاشی با الفاظ رکیک چند بار توسط پدر تکرار می شود به گونه ای که از شدت فشار عصبی امکان ادامه ویزیت بیماران برای پزشک وجود نداشته و دکتر امیرآبادی برای تمدد اعصاب از درمانگاه خارج شده و بعد از دقایقی قصد بازگشت به درمانگاه را داشته که متوجه می شود جوانی 23 ساله که همراه همان بیمار بوده، وی را تهدید کرده و با چاقو ضربه ای به سر این پزشک وارد می کند.

مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: مساله خشونت علیه پزشکان و کادر درمان به یک معضل بزرگ در جامعه پزشکی شده و انتظار است که با وضع قوانین جدید و یا اصلاح قوانین موجود، به این معضل رسیدگی شویم تا این حوادث کمتر در جامعه رخ دهد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - ١٥:٣١ / شماره خبر: ١٨٣٦٧١ / تعداد نمايش: 589

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج