وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

به صفر رسیدن موارد انتقال محلی فالسیپارم مالاریا

به همت تیم های سلامت و مشارکت و همراهی داوطلبان سلامت و مردم در ۷ ماه اخیر، موارد انتقال محلی مالاریای فالسیپارم در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به صفر رسیده است.

به گزارش وبدا، دکتر سید مهدی طباطبایی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به حفظ دستاوردهای مالاریا  که حاصل همت همگانی دست اندرکاران سلامت است، خاطرنشان کرد: با وجود همه موفقیت ها در زمینه پیشگیری از مالاریا بر این اصل معتقدیم که نباید از ورود و خروج اتباع بیگانه به داخل استان غافل بود و لازم است مبادی ورودی مرزی تحت کنترل تیم های سلامت قرار گرفته و اصول شناسایی و بیماریابی به صورت دقیق انجام شود.

دکتر طباطبایی ادامه داد: در چند سال اخیر با اجرای فعالیت های سم پاشی کانون های مالاریا خیز استان و لاروکشی و به روز نمودن تجهیزات تشخیصی سریع مالاریا و مشارکت داوطلبین سلامت و مردم، خوشبختانه مرگ ناشی از بیماری مالاریا نداشته ایم و حدود 40 درصد موارد ابتلا به مالاریا کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه ارتقای سطح تجهیزات به منظور کنترل کیفی آزمایشگاه های مالاریا به روش مطلوبی در سطح استان اجرا شده است، تصریح کرد: تمامی لام های مثبت و منفی مالاریا در دو مرحله در آزمایشگاه های استان مورد ارزیابی، کنترل کیفی قرار می گیرند.

گفتنی است، سمینار دو روزه مالاریا با ارائه روش های نوین و علمی پیشگیری از مالاریا در دنیا توسط دکتر اسماعیل صائبی، متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری با مشارکت پزشکان و کارشناسان عرصه سلامت استان در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد./119

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧ - ١٤:٢١ / شماره خبر: ١٨٣٨٤٢ / تعداد نمايش: 388

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج