وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس بسیج جامعه پزشکی:

هیچ فرد و مجموعه ای به اندازه دکتر هاشمی و وزارت بهداشت در حوزه جبهه مقاومت به بسیج کمک نکرد

نشست هیات اندیشه ورز مرکز بسیج جامعه پزشکی با وزیر بهداشت با بررسی پیشنهادات همکاری بیشتر این مجموعه با وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش وبدا، دکتر محمد رییس زاده رییس بسیج جامعه پزشکی در این نشست ضمن گرامیداشت هفته بسیج، گفت: هیات اندیشه ورز بسیج از حدود دو سال پیش و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند "در بسیج در سطوح عالی و لایه های پایین باید هیات های اندیشه ورز وجود داشته باشد" شکل گرفت تا این مجموعه ها، راهبردنگاری کنند و به تعیین خط مشی بپردازند و در مرکز بسیج جامعه پزشکی وزارت بهداشت نیز هیات اندیشه ورز تشکیل شد و فرصت خوبی برای نظام سلامت و وزارت بهداشت به وجود آمده تا با توجه به دشواری های حوزه اجرایی مسئولان و دستگاه های دولتی، چالش های کلان و راهبردهای آینده نظام سلامت را مشخص کرده و به مسئولان، ارائه کنند.

وی تصریح کرد: باید از روحیه بسیجی وزیر بهداشت تشکر کنیم و چندین بار شهادت داده ام که در حوزه جبهه مقاومت در طول چندین سال گذشته، هیچ فرد و مجموعه ای به اندازه دکتر هاشمی و وزارت بهداشت به بسیج کمک نکرد و اگر روحیه جهادی و بسیجی وزیر بهداشت نبود در بوروکراسی و کارهای اداری، مشکلات زیادی ایجاد می شد و هر جا لازم بود وزیر بهداشت، حمایت های کافی از بسیج داشت.

آمادگی هیات اندیشه ورز بسیج جامعه پزشکی برای اجرای برخی از بندهای سیاست های کلی سلامت

دکتر ایمانیه مشاور وزیر بهداشت در امور دانشگاه ها و عضو هیات اندیشه ورز بسیج جامعه پزشکی با اشاره به آمادگی هیات اندیشه ورز بسیج جامعه پزشکی برای کمک به حل مشکلات حوزه سلامت، گفت: آمادگی داریم تا در راستای اجرای برخی بندهای سیاست های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری با موضوعاتی مانند آگاه‌سازي مردم از حقوق و مسؤوليت‌هاي اجتماعي خود و رشد معنويت و اخلاق اسلامي در جامعه، ارتقاء سلامت رواني جامعه با ترويج سبك زندگي اسلامي - ايراني و اصلاح سبك زندگي در عرصه تغذيه به نظام سلامت کمک کنیم.

وی افزود: آمادگی داریم تا میزبان جلسات کارشناسی در حوزه سلامت که دغدغه وزیر بهداشت یا مدیران ارشد نظام سلامت است، باشیم و راهکارهای موجود را با حضور مدیران ارشد و کارشناسان مرتبط بررسی کنیم.

گروه های جهادی فراوانی در حوزه سلامت در کشور فعالیت دارند

دکتر امامی رضوی دبیر شورای عالی برنامه ریزی معاونت آموزشی وزارت بهداشت و عضو هیات اندیشه ورز بسیج جامعه پزشکی گفت: بسیج جامعه پزشکی می تواند اقدامات زیادی در راستای ارتقای نظام سلامت انجام دهد و پیشنهاداتی داریم تا به وزارت بهداشت کمک کنیم.

وی با اشاره به وجود گروه های جهادی متعدد در حوزه سلامت اظهار داشت: آنچه فکر کردیم که در بسیج جامعه پزشکی باید بر روی آن کار کنیم این بود که باید شبکه ای برای هماهنگی بین نیازهای نظام سلامت و ارائه دهندگان خدمات ایجاد کرد و نیاز به ارائه برخی خدمات در مناطق مختلف کشور وجود دارد که در طول سال می توانیم با استفاده از توان گروه های جهادی این نیازها را پاسخ دهیم.

دکتر امامی رضوی ضمن تاکید بر اهمیت تقویت امید مردم نسبت به کشور گفت: در بدنه نظام سلامت اگر در چهلمین سال انقلاب اسلامی امیدبخشی به جامعه در همه حوزه ها با مستندسازی از دستاوردهای نظام سلامت در طول 40 سال گذشته را در دستور کار قرار دهیم، می توانیم تاثیرگذار باشیم و بسیج نیز آمادگی انجام چنین اقداماتی را دارد.

در این نشست دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، دکتر زارع نژاد مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، دکتر موسوی مشاور وزیر در امور شاهد و ایثارگران، دکتر یوسفی فرمانده مرکز بسیج جامعه پزشکی وزارت بهداشت، دکتر امامی رضوی دبیر شورای عالی برنامه ریزی معاونت آموزشی وزارت بهداشت و نمایندگانی از معاونت ها و سازمان های تابعه وزارت بهداشت حضور داشتند./206

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٢ آذر ١٣٩٧ - ٢٢:٢٠ / شماره خبر: ١٨٤٣١٧ / تعداد نمايش: 1145

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج