وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مطرح کرد:

اجرای فرآیند بررسی الکترونیک اسناد بیمه‌ای در بیمارستان هاى دانشگاه علوم پزشكى شهید بهشتی

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در دیدار با مدیرعامل و معاونان سازمان بیمه سلامت، برای اجرای فرآیند بررسى الکترونیک اسناد بیمه‌ای در بیمارستان هاى این دانشگاه اعلام آمادگی کرد.

به گزارش وبدا، مهندس طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت به همراه معاونان و مدیران این سازمان در بازدید از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای بررسی فرآیند الکترونیکی شدن اسناد با دکتر محمد آقاجانی، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص تبادل الکترونیک اطلاعات به بحث و گفت و گو پرداختند.

دکتر آقاجانی در این دیدار آمادگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را برای اجرای فرآیند الکترونیکی شدن اسناد به صورت کاملا الکترونیک در بیمارستان هاى این دانشگاه با توجه به موفقیت‌های سازمان بیمه سلامت در این حوزه اعلام کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین در این دیدار بحث کارایی منابع انسانی، فیزیکی و مالی را یکی از مشکلات حوزه سلامت عنوان کرد و گفت: به منظور ارتقای بهره وری و کاهش هزینه ها کارگروه مدیریت بهره وری از مهر ماه سال ٩٦ به همراه ٦ کمیته متناظر در بیمارستان ها فعالیت خود را آغاز کرد که در اولین نسخه سامانه بهبود بهره وری در دی ماه ٩٦ راه اندازی و در نهایت در تیر ماه ٩٧ به سامانه جامعی تحت عنوان سامانه مدیریت هوشمند بیمارستانی تبدیل شد. نسخه دوم این سامانه در شهریور و نسخه سوم در آذر ٩٧ راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه فعالیت ها و فرایندهای ثبت اطلاعات در این سامانه شناسایی و استانداردسازی شده است، افزود: همچنین یکسان سازی فرایند ثبت خدمات درمانی و دارویی در ١٩ بیمارستان، استاندارد و یکسان شدن کدینگ خدمات درمانی و دارویی، تعریف شاخص های کلیدی عملکرد، متصل شدن ١١ سامانه و راستی آزمایی از دیگر اقدامات صورت گرفته در سامانه مدیریت هوشمند بیمارستانی است که از آن برای تصمیم گیری ها استفاده می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی متفاوت بودن HIS، کدینگ و سلیقه ای بودن نوع ثبت خدمات را بزرگترین مانع برای تجمیع و تبادل اطلاعات دانست و گفت: در صورتی که این موضوع اصلاح شود می توان امیدوار بود که در این حوزه موفق شویم. 

دکتر آقاجانی بیان کرد: در پی بیش از یک سال فعالیت برای ١٧ سرفصل خدمت، ٥ هزار و ٩٧٣ خدمت تشخیصی و درمانی، ٧١ هزار اقلام لوازم پزشکی مصرفی، ٥ هزارو ٢٠٠ نوع دارو در ١٩ بیمارستان دانشگاهی کدینگ واحد تعریف شده است که اگر سایر اقدامات نیز به همین صورت کدگذاری شوند قابلیت دریافت آمار و رسیدگی به اسناد ارتقا پیدا می کند.

وی یکی از دستاوردهای مهم این سامانه را تبادل الکترونیک اسناد عنوان کرد و گفت: امکان دسترسی بر خط به هر سه سطح پرونده به همراه تمام مستندات، انتخاب تصادفی اسناد هر پزشک ،فراهم شدن امکان رسیدگی به اسناد به شکل غیر حضوری و در هر لحظه از شبانه روز، امکان تبادل الکترونیک اسناد با سازمان های بیمه گر پایه از ویژگی‌های این سامانه است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٣ اسفند ١٣٩٧ - ١٦:١٥ / شماره خبر: ١٨٧٢١٢ / تعداد نمايش: 363

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج