وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون پرستاری وزارت بهداشت خبر داد:

ثبت نام 134هزارپرستار در سامانه ثبت ملی

 
 
معاون پرستاری وزارت بهداشت از پایان مهلت ثبت نام پرستاران و گروه های وابسته در سامانه ثبت ملی خبر داد و گفت: در مهلت مقرر شده 134 هزار 516 پرستار در این سامانه ثبت نام و کد پیگیری دریافت کردند. 
 
به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی با اعلام این خبر، افزود: یکی از برنامه های معاونت پرستاری جمع آوری اطلاعات دقیق و به روز از وضعیت پرستاری و گروه های وابسته شامل اتاق عمل، هوشبری، فوریت های پزشکی و همچنین بهیاران و کمک بهیاران و کمک پرستاران بود که بر این اساس، برنامه ثبت ملی در دو مرحله آزمایشی و سراسری اجرا شد. 
 
وی ادامه داد: مرحله آزمایشی در سه دانشگاه علوم پزشکی تبریز، سمنان و نیشابور اجرا و مشکلات و ایرادات سامانه رفع شد و در مرحله دوم و از ابتدای آذرماه ثبت ملی به مدت دو ماه در دی ماه و بهمن ماه اجرا شد و افرادی که در این سامانه ثبت نام آنها با موفقیت انجام شد کد رهگیری دریافت کردند.
 
معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه از مجموع ثبت نام کنندگان 37 هزار 132 نفر مرد و 97 هزار و 380 نفرخانم هستند، گفت: در حال حاضر با استفاده از اطلاعات به دست آمده در حال اعتبارسنجی اطلاعات از طریق بانک های اطلاعاتی موجود و تجزیه و تحلیل اطلاعات وارده شده هستیم.
دکتر حضرتی تصریح کرد: در این سامانه اطلاعات ارزشمندی از وضعیت کادرپرستاری کشورمی باشد که در برنامه ریزی پرستاری بسیار موثر خواهد بود. 
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال آینده، افراد برای دریافت پروانه صلاحیت حرفه ای با در دست داشتن کد پیگیری دریافت شده از سامانه ثبت ملی، ادامه کار را تا دریافت پروانه صلاحیت حرفه ای به صورت آنلاین انجام دهند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٤ اسفند ١٣٩٧ - ١٤:٤٤ / شماره خبر: ١٨٧٢٦٩ / تعداد نمايش: 474

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج