وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مديركل دفتر نظارت و اعتبار بخشي امور درمان وزارت بهداشت عنوان کرد:

اعتباربخشی نسل سوم ابزاری برای ارتقاي مستمر كيفي نظام سلامت

مديركل دفتر نظارت و اعتبار بخشي امور درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه اعتبار بخشي نسل سوم بر ايمني بيمار تاکید دارد، گفت: در اعتبار بخشي نسل سوم، به دنبال مديريت و ارتقای نظام گزارش دهي و ثبت خطاهاي پزشكي هستيم.

 

به گزارش وبدا، دكتر علیرضا عسگری در جلسه آموزشي و توانمند سازي ارزيابان اعتباربخشي ادواري گفت: با تاکیدبر اهميت ارتباط پزشك و بيمار گفت: اعتباربخشي نسل سوم بر ايمني بيمار تاکید دارد.

 

وی گروه كارشناسي ارزيابان اعتبار بخشي كشور را يكي از سرمايه هاي سلامت توصيف کرده و تاکید کرد: منابع علمي و ارزيابي اثر بخش روش هاي اعتبار بخشي باید به صورت مستمر به روز رساني و مطالعه شود.

 

دکتر عسگری همچنین با تاكيد بر اهميت ارزيابي هاي سرزده اعتباربخشي به صورت ادواري، نقش دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور را در نظام اعتباربخشي بسيار موثر توصيف و تصریح کرد: ارتباط موثر گروه پزشكي با بيمار اهمیت زیادی دارد، هرگونه كسب امتياز در خصوص مراقبت و درمان موكول به محوريت پزشك معالج و ارتباط موثر با بيمار و تقويت نقش او در تصميمات درماني است.

 

وی گفت: اعتبار بخشي هر روز در مسير تعالي گام برداشته و با همت مديران و كارشناسان و ارزيابان فهيم كشور آينده روشني به عنوان ابزاري موثر در ارتقاي مستمر كيفي نظام سلامت در پيش خواهد داشت.

 

 

مديركل دفتر نظارت و اعتباربخشي امور درمان وزارت بهداشت در ادامه با تاكيد بر اينكه هدف از انجام ارزيابي هاي ادواري، ثبت و مراقبت از خطاهاي پزشكي است بيان کرد: ما به دنبال مديريت و ارتقای نظام گزارش دهي و ثبت خطاهاي پزشكي هستيم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٦ تير ١٣٩٧ - ١٥:١٥ / شماره خبر: ١٧٨٨٢٩ / تعداد نمايش: 454

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج