وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین خبر داد :

جذب پزشک متخصص در خمین به 20 درصد افزایش یافت

سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: جذب پزشک متخصص در این شهرستان 20 درصد افزایش یافته است.
به گزارش وبدا، دکتر جواد جواهری در آئین استقبال و معارفه پزشکان متخصص جدیدالورود شهرستان افزود: ارتقای شبکه بهداشت و درمان خمین به دانشکده علوم پزشکی جذب پزشک متخصص در این شهرستان را به 20 درصد افزایش داد.
وی ادامه داد: 75 پزشک متخصص به تازگی در استان مرکزی توزیع شده است که 15 پزشک معادل 20 درصد در خمین و بقیه در سایر مناطق استان توزیع شده اند.
وی اظهارکرد: 2 پزشک متخصص طب اورژانس، 2 متخصص بیهوشی، 2 جراح عمومی ،2 پزشک توانبخشی و طب فیزیکی، یک پزشک زنان و زایمان، یک متخصص قلب و عروق و متخصصان گوش و حلق و بینی، عفونی، ارتوپد، آسیب شناسی و رادیولوژی هر کدام یک متخصص اخیراً به چرخه درمان تخصصی خمین پیوسته اند.
دکتر جواهری افزود: در مجموع 35 پزشک متخصص در خمین فعالیت دارند که حضور متخصصان جدید در این شهرستان بی سابقه است.
وی تصریح کرد: تامین امکانات و تجهیزات درمانی مورد نیاز متخصصین جهت ارائه خدمات مطلوب درمانی به شهروندان از اولویت های دانشکده می باشد.
کاهش دغدغه درمانی مردم از مهمترین دستاوردهای برنامه تحول نظام سلامت است
فرماندار خمین نیز در این آیین گفت: بسترهای لازم برای ارائه خدمات درمانی و آسایش پزشکان متخصص در این شهرستان فراهم است.
سید مهدی ساداتی افزود: کاهش دغدغه درمانی مردم از مهمترین دستاوردهای برنامه تحول نظام سلامت بود که در دولت تدبیر و امید کلید خورد.
وی اظهارکرد : عزم راسخ دولت تدبیر و امید برای توسعه شهرستان خمین و رفع محرومیت در همه زمینه ها به ویژه شاخص های بهداشتی و درمانی منجر به رضایتمندی شهروندان شده است.
فرماندار خمین گفت: ارتقای دانشکده پرستاری خمین به دانشکده علوم پزشکی یکی از هدایای ارزشمند دولت یازدهم به مردم زادگاه امام راحل بود که سند ماندگار ارزشمندی از تلاش دولت برای ارتقای شاخص های بهداشتی و درمانی مردم این خطه است.
وی افزود: با ارتقای بهداشت و درمان به دانشکده و تزریق اعتبارات ویژه، اکنون 87 درصد از نیازهای درمانی مردم این خطه در بیمارستان امام خمینی ( ره) تامین می شود و این مرکز درمانی بیماران شهرستان های اطراف را پوشش می دهد.
سید مهدی ساداتی اظهارکرد: دانشکده علوم پزشکی این شهرستان برای پیشگیری، آموزش و درمان برنامه های مطلوبی در سال های اخیر اجرا کرده است.
وی خواستار راه اندازی مرکز دندانپزشکی اطفال در این شهرستان شد و گفت: با وجود استقرار یک دندانپزشک اطفال در این شهرستان تمهیداتی اندیشیده شود تا از خدمات درمانی این دندانپزشک بهره لازم برده شود.
دانشکده پرستاری خمین از سال 72 با یک رشته پرستاری فعال شد و در سال 95 به دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ارتقا یافت.302/159

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٨ آذر ١٣٩٦ - ٠٨:٥٢ / شماره خبر: ١٧٠٤٠٠ / تعداد نمايش: 2323

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج