• 99/06/31 - 08:39
  • 547
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
رییس رسانه ملی عنوان کرد:

تغییر سبک زندگی اولویت رسانه ملی در مهار ویروس کرونا

رییس رسانه ملی پیشنهاد کرد کمیته کاری متشکل از کارشناسان وزارت بهداشت و روان‌شناسان خبره و برنامه‌سازان خبره و باتجربه در زمینه مقابله با کرونا تشکیل شود تا بتوان این حساسیت‌ها را در مردم ایجاد کرد و موجی از بهبود و سلامت در کشور را راه انداخت.

 
 
 
 
به گزارش وبدا به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، دکتر عسکری رییس رسانه‌ملی در دیدار با وزیر بهداشت بر بالا بردن حساسیت مردم برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تأکید کرد و تغییر سبک زندگی متناسب با پیشگیری از ویروس کرونا را از اولویت‌های برنامه سازی در رسانه ملی دانست.
 
رییس سازمان صدا و سیما و معاونین رسانه ملی با سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و معاونین این وزارتخانه در نشستی صمیمی دیدار و گفتگو کردند.
 
دکتر علی عسکری با قدردانی از تلاش جهادگونه همه جهادگران عرصه سلامت کشور گفت: ما در رسانه ملی، فداکاری همه کادر درمانی کشور را ثبت و ضبط کردیم و از نزدیک شاهد تلاش این عزیزان بودیم و در این چند ماه سعی کردیم با به نمایش گذاشتن این مجاهدت‌ها، از این جهاد مقدس قدردانی کنیم.
 
وی دفاع مدافعان سلامت را همانند هشت سال دفاع مقدس دانست و متذکر شد: مسئول این پدیده عمومی همه ما هستیم و در این دفاع مردم باید در کنار پیش قراولان نظام سلامت از خود محافظت کرده و با آن‌ها همراهی کنند.
 
دکتر علی عسکری نقش رسانه‌ها را در این دفاع حیاتی دانست و گفت: رسانه ملی از روز اول کنار شما بود و تمام توانمندی خود را به کار گرفت تا پشتوانه‌ای برای اجرای دستورالعمل‌ها و دستورات این وزارت‌خانه باشد.
 
وی نقش شبکه‌های مختلف رادیو و تلویزیونی در همراهی با سیاست‌های پیشگیرانه را پررنگ دانست و تصریح کرد: تا امروز یک لحظه از این پدیده غافل نبودیم و بخش‌های خبری و شبکه خبر شبکه‌های سیما، صدا و استان‌ها در صف مقدم اطلاع‌رسانی بودند و معاونت برون‌مرزی هم از زاویه‌ای دیگر این مجاهدت‌ها را به نمایش می‌گذاشت.
 
باید حساسیت‌ها درباره کرونا افزایش یابد
 
رییس رسانه‌ملی با تأکید بر لزوم ایجاد حساسیت بین مردم برای پیشگیری از این ویروس گفت: ما در حالی درگیر موج سوم این بیماری شدیم که شاهد کاهش حساسیت مردم هستیم از این رو باید عوامل ایجاد این کاهش را بررسی کنیم و به سمتی برویم که این حساسیت را برای مقابله با ویروس کرونا ایجاد کنیم.
 
دکتر علی عسکری پیشنهاد داد کمیته کاری متشکل از کارشناسان وزارت بهداشت و روان‌شناسان خبره و برنامه‌سازان خبره و باتجربه در این زمینه تشکیل شود تا بتوان این حساسیت‌ها را در مردم ایجاد کرد و موجی از بهبود و سلامت در کشور راه‌انداخت.
 
وی از لزوم بررسی این موضوع در کمیته مشترک سخن گفت و تصریح کرد: این موضوع یکی از مهمترین موضوعاتی است که برنامه‌سازان و رسانه ملی به آن خواهد پرداخت.
 
رییس رسانه‌ملی اهمیت توجه به رونق تولید در این برهه را برجسته دانست و بر ناکامی دشمنان برای نمایش کمبود تجهیزات پزشکی و قطع تولید در ایران تأکید کرد.
 
دکتر علی عسکری با اشاره به لزوم تغییر در سبک زندگی در دوران کرونا و پس از کرونا گفت: رسانه ملی در پی تغییر سبک زندگی در دوران کروناست و این سبک باید استمرار پیدا کند تا مردم به شیوه‌های مناسب در زندگی در مقابله با این ویروس دست پیدا کنند.
 
وی خطاب به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: همگرایی و منش و روش شما موجب شد رسانه ملی به خوبی نقش خود را ایفا کند و حاصلش نمایش فداکاری و استحکام در نظام بهداشت و درمان کشور بود که ما را به یک اتحاد در کشور برای مقابله با این بیماری رساند.
 
همگرایی ضدکرونایی مردم و مسئولان، مقابل کارشکنی‌های آمریکا
 
دکتر علی عسکری بخش دیگری از این همگرایی را مواسات و کمک‌های مردم دانست و متذکر شد: زمانی که کشور آمریکا در مقابله با این ویروس به لحاظ تأمین تجهیزات و کمک‌رسانی به سالمندان مشکل پیدا کرد ما در ایران این مرحله را به سلامت گذراندیم.
 
رییس رسانه‌ملی توانایی ملت ایران در واکنش سریع به حوادث پیش رو را ستود و اضافه کرد: تراز ملت ایران در سطح بالایی است و پدیده کرونا تراز ملت ایران را در مقابله با حوادث بالا برد و امیدواریم افتخار تولید واکسن نیز نصیب ما شود تا در این مسیر چرخه درخشان خدمت‌رسانی به مردم در جمهوری اسلامی تکمیل شود.
 
وی در پایان با تأکید بر مقاومت ملت ایران گفت: ما در مقابل تحریم‌ها ایستاده‌ایم و مقاومت ما در آینده بیشتر هم خواهد شد و امیدواریم با همراهی پیشقراولان سلامت این مرحله را نیز با موفقیت سپری کنیم.
 
همراهی رسانه ملی مایه دلگرمی کادر درمان شد
 
دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت نیز در این دیدار رسانه ملی را یکی از همراه‌ترین یاران صمیمی این وزارتخانه و همکارانش در ایام نفس‌گیر شیوع بیماری کرونا دانست و گفت: همراهی، دلسوزی و وفاقی که میان رسانه ملی و همکاران بهداشت و درمان به وجود آمد، مایه دلگرمی‌کادر درمان کشور شد.
 
وی با اشاره به تلاش رسانه ملی گفت: رسانه ملی همواره کنار ما بود و ما در فضای اطلاع رسانی هیچگاه تنها نبودیم و آنچه در این مدت گذشت بخشی از وفاق ملی در عرصه سلامت بود که ما را به ادامه این راه امیدوار می‌کند و با قاطعیت می‌گویم یک لحظه هم احساس نکردیم شما در کنار ما نیستید.
 
وزیر بهداشت از تلاش‌های انجام شده برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا به عنوان اتفاق حماسی بزرگ یاد کرد و گفت: عاملی که ما را در همه بخش‌های بهداشت و درمان کشور نگه داشته‌است، روحیه جهادی است که از تجربه ذی‌قیمت هشت سال دفاع مقدس برجای مانده است.
 
وی افزود: روز‌های آغازین این پدیده را مانند اولین روز‌های جنگ تحمیلی می‌دانم که با کمترین امکانات توانستیم بیماران را بستری کرده و با وجود تحریم‌ها و با کمک مؤمنانه مردم بیماری را مهار کنیم.
 
رسانه ملی می تواند بزرگترین کمک را در جهت بالابردن آگاهی مردم ایفا کند
 
دکتر نمکی تصریح کرد: رسانه ملی با بالا بردن آگاهی مردم و پیشنهاد شیوه‌های مؤثر می‌تواند بزرگترین کمک را به کادر درمان کند. همان‌طور که در روز‌های نخست ورود این ویروس دیدیم، همراهی رسانه ملی عامل مؤثری برای آرامش بخشی به جامعه و انتخاب مسیر درست برای درمان بود و تا امروز این این مسیر را با هم طی کرده‌ایم.
 
وزیر بهداشت با ذکر تلاش‌های رسانه ملی در زمینه پیشگیری و درمان این بیماری گفت: آنچه رسانه ملی به عنوان مهم‌ترین اهرم اطلاع‌رسانی در این زمینه به انجام رساند، به یادماندنی خواهد بود و ما توانستیم با اعتماد، شیوه‌های درست زندگی را منطبق بر دستور العمل‌های بهداشتی انتخاب کرده و در مدیریت این بیماری و عدم شیوع آن موفق باشیم.
 
رابطه من با رهبر معظم انقلاب به عاشق و معشوق بدل شده است
 
وزیر بهداشت به عنایت و راهنمایی‌های ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) در این هفت ماه گذشته اشاره و تصریح کرد: پیش از این رابطه بنده حقیر با رهبر معظم انقلاب رابطه مریدی و مرادی بود، اما در این مدت رابطه ما به عاشق و معشوق بدل شده است و این مرد بزرگ با عمل و راهنمایی‌ها و گفتارش آنچنان راه را بر حرکت سخت ما تسهیل کرد که واقعاً گفتن و توصیفش بسیار سخت است.
 
دکتر نمکی با تاکید بر نقش بی‌بدیل رسانه ملی در اطلاع‌رسانی، آگاهی‌بخشی و سرگرمی و ایجاد نشاط برای مردم گفت: بنده هر حمایتی که بتوانم انجام می‌دهم تا مدیران و برنامه‌سازان صدا و سیما با تمام توان برای مردم برنامه‌سازی و آگاهی‌بخشی کنند، چون معتقدم شما با این کار به ارتقای سلامت جامعه کمک می کنید.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 214898

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *