• 99/06/26 - 13:08
  • 207
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پیام مدیر دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در ششمین نشست مراکز همکار سازمان جهانی بهداشت در ایران

دکتر احمد المنظری، مدیر دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در ششمین نشست مراکز همکار سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران پیامی صادر کرد.

به گزارش وبدا، متن این پیام به شرح زیر است:

خانم ها و آقایان، بسیار خشنودم که از همه شما حضار شرکت کننده در نشست مراکز همکار سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران استقبال می کنم.
مراکز همکار، بخشی از یک شبکه بین المللی موسسات پژوهشی را تشکیل می دهند که در راستای حمایت از اهداف و حوزه های کاری سازمان جهانی بهداشت فعالیت می کنند.
این مراکز منبع و سرمایه ای مهم برای سازمان جهانی بهداشت محسوب می شوند و من شناخت و افزایش سهم مراکز مستقر در منطقه مدیترانه شرقی را در اولویت قرار داده ام.
در حال حاضر منطقه ما، میزبان کمتر از 5 درصد از کل مراکز همکارسازمان جهانی بهداشت، با وجود حدود 10 درصد از جمعیت جهان است.
به همین دلیل ما مشتاقیم که تعداد این مراکز را در منطقه خود گسترش دهیم و نیز کمک های هر موسسه به پیشبرد اهداف سازمان جهانی بهداشت را به بالاترین سطح ممکن برسانیم. ما خرسند و مفتخریم که نهادهای ایرانی در حال حاضر، سهم عمده ای به ویژه در زمینه های پیشگیری، نظارت و کنترل بیماری ها برعهده دارند. اهداف اصلی ما در حال حاضر ادامه همکاری های مداوم و در  عین حال توسعه مراکز جدید همکار سازمان جهانی بهداشت است. به ویژه در حوزه هایی از ماموریت سازمان جهانی بهداشت که هنوز هیچ یک از مراکز این منطقه در آن زمینه ها فعالیت ندارند. با در نظر داشتن این اهداف، صمیمانه امیدوارم که گفتگوهای امروز شما با تمرکز بر چالشهای موجود در اجرای فعالیت های برنامه ریزی شده و شناسایی و تعیین نهادهای جدید بالقوه مطابق با اولویت های راهبردی اساسی ما انجام شود. این اولویت ها عبارتند از:
-          گسترش پوشش همگانی سلامت
-          توجه به بهداشت و سلامت در بلایا و فوریت ها و ارتقای جمعیت سالم تر
امیدوارم نشست پرباری پیش رو داشته باشیم و مشتاقانه منتظر مطلع شدن از نتایج بحث های شما خواهم بود.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 214704

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *