• 1400/04/27 - 10:03
  • 243
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

رضایتمندی وزیر بهداشت در بازدید از پایگاه تجمیعی واکسیناسیون بوستان ولایت

دکتر سعید نمکی با همراهی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران و معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران از پایگاه تجمیعی واکسیناسیون بوستان ولایت بازدید کرد.

 وزیر بهداشت با همراهی دکتر علیرضا زالی، فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران و دکتر علیرضا دلاوری، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران روز جمعه 25 تیر 1400 از پایگاه تجمیعی واکسیناسیون بوستان ولایت بازدید کرد.

دکتر دلاوری در این بازدید گفت: بوستان ولایت در روز تعطیل با 9 ایستگاه واکسیناسیون خدمات گسترده‌ای را به مردم ارائه می‌دهند و در این روز حدود هزار نفر از افرادی که پیامک دریافت واکسیناسیون دریافت کردند واکسینه شدند.

وی در ادامه افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران با 23 پایگاه تجمیعی در شبکه‌های بهداشت جنوب تهران، ری و اسلامشهر توانایی این را دارد که در روز 18 هزار و 700 نفر را در صورت تدارک و موجود بودن واکسن، واکسینه کند.

معاون بهداشت دانشگاه به پوشش 11 درصدی واکسیناسیون انجام‌شده در این مدت اشاره کرد و گفت: این میزان از استاندارد کشوری بالاتر است و دانشگاه علوم پزشکی تهران تهران با افزایش پایگاه‌ها و دو شیفته کردن واکسیناسیون در صبح و بعدازظهر توانایی این را دارد تا در صورت تدارک واکسن، جمعیت تحت پوشش این دانشگاه را به مدت دو ماه و نیم واکسینه کند.

وی در ادامه افزود: افرادی که واکسن آسترازنکا تزریق کردند و فاصله دو دوز واکسن حداقل 3 ماه است نگران دوز دوم نباشند زیرا در هفته آینده این واکسن در دسترس پایگاه تجمیعی واکسیناسیون قرار خواهد گرفت.

  • گروه خبری : تهران
  • کد خبر : 230559
کلمات کلیدی