• 99/12/03 - 12:36
  • 417
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

آغاز برگزاری برنامه آموزشی مهارت های اساسی رهبری و مدیریت برای اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در تبریز

برنامه آموزش مدیریت اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با هدف ارتقای دانش، نگرش و مهارت‌ های مدیریت و رهبری اعضای هیات علمی گروه های آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در مرکز ملی آموزش مدیریت سلامت در تبریز برگزار می شود.

 
 
 
به گزارش وبدا، این برنامه به منظور افزایش توانمندی و همچنین هدایت گام به گام اعضای هیات علمی گروه های آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی طراحی شدذه است و دارای  7  دوره می باشد که به صورت مجازی برگزار می شود.
 
بیان اهمیت برنامه آموزشی مهارت های مدیریت و رهبری از سوی وزیر بهداشت
 
دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاحیه این دوره که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد بر لزوم شناخت اساتید و دانشجویان نظام سلامت از اقلیم و دیرینه تاریخی و فرهنگی منطقه خدمت خود تاکید کرد و افزود: دانشگاهیان ما باید بدانند به چه مردمی می خواهند خدمت کنند و اطلاعات لازم از گیرندگان خدمت را داشته باشند و با مولفه های اجتماعی اثرگذار بر سلامت آشنا باشند.
 وی همچنین به آشنایی اساتید و دانش آموختگان با مهارت های مدیریتی تاکید کرد و  گفت: همه اساتید و دانش آموختگان دانشگاه/ دانشکده های علوم پزشکی باید مهارت رهبری و مدیریت در نظام سلامت را بیاموزند و از دانشگاه علوم پزشکی تبریز به خاطر پرداختن به این امر مهم قدردانی کرد.
 
ضرورت فراگیری روش های مدیریت و رهبری توسط اعضای هیات علمی
 
در ادامه این نشست مجازی، دکتر محمد حسین صومی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم با اشاره به پیچیدگی های مدیریت در نظام سلامت بر ضرورت فراگیری روش های مدیریت و رهبری توسط اعضای هیات علمی، تاکید کرد.
 
دکتر صومی به ظرفیت ها، تجارب و سابقه 20 ساله مرکز ملی آموزش مدیریت سلامت برای آموزش مدیران حوزه سلامت در سطح ملی و بین المللی اشاره کرد و برگزاری این دوره را فرصتی ارزشمند برای اعضای هیات علمی به منظور آموزش علم و مفاهیم مدیریت دانست و در ادامه مدیران عرصه سلامت را به تلاش برای ارتقای کیفیت ارائه خدمات توصیه کرد.
 
همچنین، دکتر سیدعلی حسینی، رییس امور هیات علمی وزارت بهداشت نیز در ارتباط مجازی با این مراسم، بیان کرد این برنامه آموزشی که توسط مرکز ملی آموزش مدیریت سلامت پیشنهاد شده بود در یکصد و نود و یکمین جلسه هیات ممیزه مرکزی به عنوان بخشی از دوره های مهارتی جهت اخذ امتیاز در بند 9 ماده یک آئین نامه ارتقاء تصویب شد و به همه دانشگاه ها ابلاغ شد. وی برگزاری این دوره را گامی برای توانمندسازی اعضای هیات علمی و ارتقای دانش و مهارت مدیریتی آنان دانست و از زحمات برگزارکنندگان این برنامه قدردانی کرد.
 
تشریح جزییات دوره آموزش مدیریت اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور
 
در ادامه، دکتر احمد کوشا، رییس مرکز ملی آموزش مدیریت سلامت نیز بیان کرد: این برنامه دارای 7 دوره است که هر دوره شامل سرفصل هایی است که بصورت مجازی برگزار می شود. در طراحی و اجرای برنامه سعی شده است از محتوای کاربردی و اساتید خبره ملی و بین المللی استفاده شود تا برای فراگیران دوره ای اثربخش باشد.  
وی خاطرنشان کرد: گروه هدف این برنامه، اعضای هیات علمی دانشگاه/دانشکده های علوم پزشکی هستند که تعدادی از مدیران آینده نظام سلامت این گروه را  تشکیل می دهند.
جزییات ثبت نام 
 
گفتنی است، ثبت نام از متقاضیان هیات علمی شرکت در این دوره، از طریق وب سایت مرکز ملی آموزش مدیریت سلامت (NPMC) به آدرسnpmcweb.tbzmed.ac.ir  صورت می گیرد. ارزشیابی برنامه آموزشی به لحاظ کیفیت محتوا، اثربخشی برنامه، اساتید، شیوه اجرا و مدیریت اجرایی برنامه در قالب نظام مدون علمی توسط NPMC انجام می شود و فراگیرانی که دوره آموزشی را با موفقیت سپری کرده باشند، گواهی پایان دوره دریافت خواهند کرد.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 223588
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *