• 99/05/05 - 10:13
  • 9424
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

جزئیات برگزاری آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی اعلام شد

معاونت آموزشی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای جزئیات برگزاری آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی سال 99 را اعلام کرد.

به گزارش وبدا، در این اطلاعیه به 4 مصوبه برگزاری آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی سال 99  اشاره شده است.

بر اساس این اطلاعیه ، با توجه به شرایط خاص شیوع کرونا در کشور و نیاز بخش درمان به تامین نیروهای متخصص در اولین فرصت ممکن و با لحاظ این نکته که استانداردهای آموزشی تا حد امکان مد نظر باشد، پس از رایزنی های گسترده و نظرخواهی از افراد صاحب نظر در حوزه آموزش تخصصی و تعامل با معاونت های مختلف وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی 4 مصوبه به شرح زیر تایید شده است:

۱- اختیارات ویژه ای به گروه های آموزشی و دانشگاه ها داده شود تا با مدل‌  ساده ابلاغی معاونت آموزشی   افراد واجد شرایط فارغ التحصیلی را طی ۲-۳ هفته آینده معرفی و نامبردگان  در صورت شروع خدمات واجد دریافت گواهینامه تخصصی خواهند بود.

۲- آزمون گواهینامه و دانشنامه طبق برنامه ریزی زمان بندی شده قبلی در انتهای شهریور ماه برگزار خواهد شد. و افرادی که براساس معیارهای بند ۱  واجد شرایط دریافت گواهینامه تخصصی نشدند طبق روال قبل می توانند در این آزمون شرکت نمایند. همچنین تمامی افراد علاقمند به شرکت در آزمون دانشنامه مطابق روال اعلام شده قبلی در امتحان مذکور شرکت خواهند نمود.

۳- در این فاصله معاونت درمان تمهیداتی خواهد اندیشید که فارغ التحصیلان معرفی شده محل خدمت شان مشخص شده و توزیع شوند. افرادی که خود را به سرعت به محل خدمت تعیین شده معرفی نموده و  طرح خود را شروع کنند در امتحانات شفاهی دانشنامه از مزیت هایی بهره مند خواهند شد.

۴-آزمون  گواهینامه و دانشنامه فوق تخصصی نیز طبق برنامه ریزی قبلی برگزار خواهد شد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اطلاع رسانی,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 212171

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *