• 99/09/01 - 10:12
  • 116
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

دکتر زالی خواستار تسهیل فرآیند غرامت دستمزد بیمه شدگان تامین اجتماعی شد

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهرتهران با بیان این که دریافتی کارکنان مشمول بیمه و صندوق تامین اجتماعی در دوران استفاده از مرخصی استعلاجی کرونا کاهش چشمگیری می یابد، تسهیل فرآیندهای مرتبط با غرامت دستمزد در کارکنان مبتلا به کووید ۱۹ را خواستار شد.

 به گزارش وبدا، دکتر علیرضا زالی طی مکاتبه ای با وزیربهداشت، درمان  آموزش پزشکی تامین زیرساخت های تسهیل فرآیند غرامت دستمزد کارکنان مشمول بیمه و صندوق تامین اجتماعی  در صورت ابتلا به کرونا و استفاده از مرخصی استعلاجی خواستار شد.

وی با اشاره به این که دریافتی کارکنان مشمول بیمه و صندوق تامین اجتماعی در دوران استفاده از مرخصی استعلاجی به علت مثبت شدن تست   PCRو گذراندن دوران نقاهت و قرنطینه به طرز چشمگیری کاهش می یابد، اظهارکرد: اکثر این کارکنان علیرغم مثبت بودن تست   PCR به دلیل جلوگیری از کاهش حقوق و مزایا، متاسفانه در محل کار خود و دستگاههای اجرایی حضور می یابند.

دکتر زالی تاکید کرد: لازم است تمهیداتی اتخاذ شود تا ضمن طرح موضوع در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، فرآیند مرتبط با پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری کارکنانی که مبتلا به  کووید ۱۹شده اند و به ناچار از استعلاجی بیش از سه روز استفاده می نمایند، اصلاح شود.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهرتهران، واگذاری اختیارات کمیسیون پزشکی سازمان مذکور به شورای پزشکی دستگاههای محل خدمت کارکنان تاپایان بحران کرونا  درباره مرخصی استعلاجی ناشی از بیماری کووید۱۹، ایجاد بستر مناسب از طرف سازمان تامین اجتماعی به نحوی که نیازی به حضور مستقیم بیماران در شعبات سازمان تامین اجتماعی نباشد و پرداخت کامل غرامت دستمزدایام استعلاجی در همان ماه را راهکار موثری برای تسهیل فرآیندها و کاهش زنجیره انتقال اپیدمی ذکر کرد.

 دکتر زالی در ادامه از همکاری های تمامی مجموعه های سازمان تامین اجتماعی در راستای کنترل هرچه مطلوبتر بحران پاندمی کرونا قدردانی کرد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس
  • کد خبر : 218474
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *