• 99/12/05 - 13:23
  • 414
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در پیام معاون درمان وزارت بهداشت به مناسبت روز ملی مددکاری اجتماعی عنوان شد؛

مددکاری اجتماعی، حرفه ای پیشگام در شرایط بحرانی

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی به مناسبت روز ملی مددکاری اجتماعی گفت: مددکاران اجتماعی به عنوان یکی از حرفه های پیشگام و به واسطه منشور و بیانیه اخلاق حرفه ای خود مخصوصا در شرایط بحرانی، در ارائه خدمت به گروه‌های هدف، نقش موثری ایفا می‌کنند.

 
به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی در این پیام ضمن تبریک  به مناسبت میلاد فرخنده حضرت علی(ع) و گرامیداشت روز ملی مددکاری اجتماعی اظهار داشت: مددکاران اجتماعی با تمرکز بر مؤلفه های اجتماعی تعیین کننده سلامت، به تسهیل شرایط برای بیماران و خانواده های آنان به ویژه گروه های آسیب پذیر، برای حضور مؤثر در جامعه نقش موثری ایفا می‌کنند.
 
  متن کامل پیام معاون درمان وزارت بهداشت به شرح زیر است: 
 
بعد اجتماعی سلامت طی دهه های اخیر به لحاظ اهمیت آن در دنیای کنونی همواره بیشتر مور توجه قرار گرفته است. در حیطه سلامت اجتماعی، همواره مددکاران اجتماعی به عنوان یکی از حرفه های پیشگام و به واسطه منشور و بیانیه اخلاق حرفه ای خود مخصوصا در شرایط بحرانی، در ارائه خدمت به گروه‌های هدف، نقش موثری ایفا می‌کنند. محور مداخلات مددکاران اجتماعی، رویکرد جامع شخص در محیط با در نظر گرفتن نیازهای زیستی، روانی و اجتماعی بیمار می باشد. مددکاران اجتماعی با تمرکز بر مؤلفه های اجتماعی تعیین کننده سلامت،  به تسهیل شرایط برای بیماران و خانواده های آنان بویژه گروه های آسیب پذیر، برای حضور مؤثر در جامعه کمک می نمایند.
به عبارت دیگر، مددکاران اجتماعی با شناسایی و در اختیار گذاشتن منابع گوناگون با اقداماتی چون، بازتوانی اجتماعی، دسترسی به منابع، ارتباط بین اعضای خانواده، هماهنگی و همکاری با گروه‌های داوطلب و مردم نهاد ، هماهنگی های بین بخشی، نیازسنجی، مشکل یابی و غیره در بازگشت عملکرد فرد به وضعیت عادی تاثیر گذار می‌باشد. خروجی نهایی این اقدامات، ضمن برقراری ارتباط بین منابع اجتماعی و گروه های هدف،  به کاهش هزینه های بلند مدت نظام سلامت از طریق ترخیص ایمن، پیشگیری و یا کاهش بستری های مجدد بخصوص در بیماران مزمن و سالمندان، افزایش رضایتمندی بیماران و خانواده های آنان، دسترسی عادلانه به خدمات و غیره منجر می گردد. 
در خاتمه ضمن تبریک  به مناسبت میلاد فرخنده حضرت علی(ع) و گرامیداشت روز ملی مددکاری اجتماعی و هم چنین تقدیر و تشکر از کلیه مددکاران اجتماعی شاغل در نظام سلامت کشور که با حضور موثر و فعال خود در عرصه های مختلف، و از جمله در دوران شیوع پاندمی کرونا، از هیچ کوششی فرو گذار نکرده، برای تک تک شما عزیزان سلامتی، سعادت، سربلندی  و موفقیت روزافزون، از درگاه خداوند بزرگ خواهانم.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 223704
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *