• 99/11/05 - 15:43
  • 637
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از ستاد پلیس راهور ناجا و تجلیل از خدمات آنها:

پلیس راهور ناجا از نخستین روزهای شیوع کرونا در کنار نظام سلامت بود

وزیر بهداشت گفت: پلیس راهور چه در نظارت بر پروتکل‌ ها و چه در کنترل ترددها به کمک حوزه سلامت آمد.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی، در حاشیه بازدید از ستاد پلیس راهور ناجا و تجلیل از خدمات پلیس، در جمع خبرنگاران، بیان کرد: امروز برای عرض تشکر و سپاسگزاری خدمت عزیزان پلیس راهور رسیدیم، گرچه بنده پیش از این خدمت فرمانده محترم ناجا برای سپاس از همراهی آنها در مدیریت بیماری کرونا رسیده بودم. این عزیزان چه در نظارت بر پروتکل‌ ها و چه در کنترل ترددها کنار ما بودند. یکی از ابعاد سخت کار مدیریت ترددهایی است که می‌ تواند اثراتی بر شیوع بیماری داشته باشد و این عزیزان از نخستین روزها در کنار ما بودند.
 
وی در پاسخ به سوالی درخصوص واکسن های وارداتی کرونا، خاطرنشان کرد: ما برای واکسیناسیون کشور به ویژه گروه پرخطر از قبل برنامه‌ هایی داشتیم و مقام معظم رهبری هم هرگز بر اینکه ما واکسیناسیون را با واکسن وارداتی قبل از رسیدن تولید داخل انجام دهیم، بیاناتی نداشتند، تنها درمورد واکسن برخی کشورها توصیه ‌هایی فرمودند که قطعا مدنظر خواهد بود. ما پیگیر واردات واکسن از مبادی مختلف و مطمئن هستیم و واکسن در حال ورود به کشور است و کار واکسیناسیون را بر اساس طبقه بندی گروه‌ های پرخطر آغاز خواهیم کرد.
 
وزیر بهداشت درخصوص واکسن کرونای تولید مشترک با کشور کوبا، تاکید کرد: ما واکسن کوبایی نداریم، ما واکسنی داریم به نام واکسن انستیتو پاستور که با انتقال دانش فنی از کشور کوبا است که قبلا چنین  تجربه ‌ای ۲۰ سال قبل در ارتباط با واکسن هپاتیت B داشتیم و امروز هم با واکسن کرونا و انتقال دانش فنی خواهیم داشت.
 
دکتر نمکی درخصوص احتمال تشدید محدودیت ‌های کرونایی برای نوروز ۱۴۰۰، بیان کرد: این موضوع فعلا بحث زودرسی است، ما پیشنهاداتی به قرارگاه مقابله با کرونا می‌ بریم و وزیر کشور و کمیته مخصوص این کار به جمع بندی می ‌رسند و اجرایی شدن آن بررسی می ‌شود، ما هنوز تصمیم جدید قابل اعلامی در این زمینه نگرفتیم./207
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 222173

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *