• 99/07/22 - 17:57
  • 1419
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیدار با وزیر بهداشت:

کادر سلامت با تلاش های شبانه روزی یک حماسه خلق کردند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر این که آرایش امروز سپاه برای مقابله با کرونا آرایش جنگی است، گفت: تمام امکانات سپاه از قبیل بیمارستان ‌های صحرایی، سیار و توان بسیج جامعه پزشکی در اختیار وزارت بهداشت قرار دارد تا ما بتوانیم با این ویروس منحوس مقابله کنیم و سپاه آماده پذیرش نقش‌های جدیدتر در این میدان است.

 
به گزارش وبدا، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیدار با وزیر و معاونین وزارت بهداشت، اظهار کرد: میدان مبارزه با کرونا، آزمایش بسیار بزرگی بود که جامعه پزشکی و درمانی را با مفاهیم زنده، زیبا و درخشانی مانند شرافت، فداکاری، وفاداری، ایثار و از خود گذشتگی و ایثار معنا بخشید و به تصویر کشید. تصورم این است که کرونا در ارتفاع بخشیدن شخصیت جامعه پزشکی موثر بود و همچنان این تاثیر برقرار است.
 
وی با بیان اینکه با تلاش های شبانه روزی جامعه پزشکی یک حماسه خلق شده است و این چیزی فراتر از یک کار حرفه ای  است، گفت: تلاش‌ های حرفه ‌ای ارزشمندند، اما وقتی این تلاش‌ های حرفه ای با معانی دیگری پیوند می خورد که از آن گذشت، ایثار، ترجیح دادن حیات دیگری برخود و فداکردن سلامت خود برای سلامت بخشیدن به جامعه معنا می شود، زیباتر می شود و یک فرهنگ خیلی درخشان و برجسته در جامعه ما در حال شکل گیری است.
 
فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: کسانی که در عرصه درمان کرونا نقش قوی ایفا کردند، باعث افتخار هستند و تراز شخصیت ملی ما را در سطح نظام بین الملل بسیار بالا برده و بهبود بخشیدند. بنابراین وظیفه خود می دانیم که در کنار وزارت بهداشت که پرچمدار بزرگ سلامت کشور بوده و این مسیر درخشان را باز کرده و به جامعه هم تعادل و هم آرامش و ثبات و امنیت روحی و روانی بخشیدند؛ باشیم.
 
وی ضمن قدردانی از وزیر بهداشت و معاونین وی، گفت: می دانیم که خدمات درمانی چقدر خستگی دارد و البته فقط می دانیم و حس کردن آن متفاوت است و کاملا قابل مقایسه است با افتخارات بزرگی که در دوران پرافتخار دفاع مقدس خلق شده است و هیچ تفاوتی نمی کند. شاید این صحنه خیلی سخت تر از دفاع مقدس باشد که این آزمایش هم افتخار آمیز و سرافرازانه برای نظام و جامعه پزشکی ما بوده است.
 
سرلشکر سلامی در ادامه تصریح کرد: این یک واقعیت است که جامعه پزشکی ما چگونه در مبارزه با کرونا تلاش کردند و ما صمیمانه از وزارت بهداشت و همه روسای دانشگاه های علوم پزشکی در سطح استان ها و ستادهای استانی کرونا و خصوصا کادرهای درمانی که در خط مقدم  این نبرد بزرگ و جهانی درگیر هستند، قدردانی می کنیم.
 
وی یادآور شد: این مبارزه بسیار ارزنده است و مطمئن هستم ملت ایران قدر این مساله را می داند، اما آنچه مهم تر است این که تلاش‌ ها در لوح الهی محفوظ و ثبت است و ضامن سلامت و سعادت این عزیزان در دنیا و سعادت اخروی و ابدی همه عزیزان  خواهد بود. وظیفه خود دانستم به نیابت از همه پاسداران و بسیجی هایی که در کشور از انقلاب و نظام و امنیت کشور دفاع می کنند، این تشکر و ارادت صمیمانه را به همه عزیزان کادر پزشکی و شهدای والا مقام  این حوزه تقدیم کنم و درود می فرستیم بر آنها و آرزو داریم با شهدای کربلا محشور شوند.
 
سرلشکر سلامی یادآور شد: قطعا یاد آنها در حافظه مردم ثبت خواهد شد و نقش‌ های ماندگار آنها همیشه جاودان خواهد بود و مثل یک سلسله ستارگان درخشان همیشه در سپهر افتخارات ایران خواهند درخشید و شایسته است که همه ارادت را نثار و تقدیم به روح پرفتوح آنها کنیم.
 
فرمانده کل سپاه همچنین عنوان کرد: پیرو فرمایشات گذشته و فرمایشات اخیر و جدید رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا باز هم اعلام می کنیم که با همه ظرفیت ‌هایی که چه در سطح بیمارستان ‌های ثابت و سیار و چه در سطح  بسیج جامعه پزشکی سپاه در اختیار داریم کاملا آماده خدمت هستیم.
 
آرایش امروز ما آرایش جنگی برای مقابله با کرونا است
 
سرلشکر سلامی در پایان با تاکید بر این که آرایش امروز ما آرایش جنگی برای مقابله با کرونا است، گفت: تمام امکانات سپاه از قبیل بیمارستان ‌های صحرایی، سیار و توان بسیج جامعه پزشکی در اختیار وزارت بهداشت قرار دارد تا ما بتوانیم با این ویروس منحوس مقابله کنیم. همچنین سپاه آماده پذیرش نقش‌های جدیدتر در این میدان است./207
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اسلاید جدید صفحه اول,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 216298

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *