• 99/07/22 - 14:31
  • 4230
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
اطلاعیه معاونت آموزشی وزارت بهداشت:

تغییر قابل توجه و بدون اطلاع قبلی در منابع آزمون دستیاری سال 99 اعمال نشده است

معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صدور اطلاعیه ای نسبت به درخواست های متعدد داوطلبان شرکت در چهل و هشتمین دوره آزمون های پذیرش دستیار تخصصی در اسفند ماه ۹۹ مبنی بر تعویق این امتحان به دلیل تغییر منابع آزمون واکنش نشان داد و هرگونه تغییر قابل توجه و بدون اطلاع قبلی در منابع این آزمون را تکذیب کرد.


به گزارش وبدا در این اطلاعیه آمده است: با توجه به درخواست های متعدد داوطلبان   شرکت در چهل و هشتمین دوره آزمون های پذیرش دستیار تخصصی  در اسفند ماه ۹۹  مبنی بر تعویق این امتحان به دلیل تغییر منابع به اطلاع می رساند هیچ تغییر قابل توجه و بدون اطلاع قبلی در منابع آزمون ها انجام نگرفته است.
براساس این گزارش همچنین تغییر منابع درس های جراحی عمومی، زنان و زایمان و ارتوپدی از سال قبل اعلام شده و عدم رعایت آن منجر به مشکل حقوقی می شد. لذا با عنایت به وضعیت تاخیر در اعلام منابع به دلیل شرایط پاندمی کووید-19 ، حجم بعضی از منابع حتی المقدور کاهش یافت. تغییر در منبع بیماری های قلب و عروق نیز علیرغم نظر کارگروه های محترم بورد تخصصی قلب و عروق و بورد پزشکی عمومی و تغییر در منابع پنج درس مینور (پاتولوژی، فارماکولوژی، رادیولوژی، گوش-گلو و بینی و بیماریهای پوست) نیز به دلیل شرایط پاندمی کووید-19 جهت اجرا از سال بعد موکول شد.

همچنین معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  یادآور شده است که از زمان اعلام رسمی اپیدمی کووید-19 در کشور این معاونت با هدف کمترین آسیب به آموزش، آموزش دهندگان و فراگیران علوم پزشکی و حداقل عقب افتادگی در دوره های آموزشی با صدور بیش از 25 بخشنامه با همکاری دانشگاهها  اقدام به هدایت فرآیند آموزش  در سطح کشور نموده است.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اطلاع رسانی,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 216292

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *