• 99/04/24 - 12:44
  • 281
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
پیام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پی اوج گیری مجدد کرونا و تاکید بر لزوم توجه به دستورالعملها؛

رعایت دستورات بهداشتی وظیفه همگان است

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پی اوج گیری مجدد کرونا، در پیامی، بر رعایت دستورات بهداشتی تاکید کرده و آن را وظیفه همه آحاد جامعه عنوان کرد.


به گزارش وبدا، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی همیاری و همکاری آحاد جامعه در کمک به ارتقای سلامت جامعه و پیشگیری از بازگشت کرونا به وضعیت هشدار ملی، وظیفه ‌ای انکارناپذیر و تخلف از آن را ناپسند دانست.

در این پیام با اشاره به همراهی رهبر معظم انقلاب اسلامی و مراجع عظام تقلید با تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا آمده است: لازم است دولت محترم نیز با برنامه ‌ریزی منسجم ‌تر، مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را مدیریت کند و حمایت از اقشار آسیب ‌دیده را در اولویت رسیدگی قرار دهد.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
گزارش ‌های مسئولان بهداشت کشور حاکی از آن است که متاسفانه دوباره ابتلای به کرونا در کشور اوج گرفته است. همه ما موظف به حفظ سلامت خود و عموم افراد جامعه هستیم؛ بنابراین لازم است، دستورالعمل‌های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنیم.

بی ‌شک، بی ‌توجهی به پروتکل ‌های بهداشتی و دستورالعمل‌ های ابلاغی از ستاد ملی کرونا، وضعیت نامطلوب کنونی را بغرنج‌ تر خواهد کرد و موضوع قرنطینه و ایجاد محدودیت‌ های شغلی را دوباره بازخواهد گرداند. مردم عزیز ما شاهد بودند که در ایام آغازین همه‌ گیری کرونا و شیوع گسترده آن، چه فشاری بر پیکره اقتصاد خانوارها و درنتیجه اقتصاد کشور وارد شد. امروز در وضعیتی قرار داریم که متأسفانه کم ‌توجهی و بی ‌مبالاتی می ‌تواند دوباره کشور را به وضعیت نامناسب بازگرداند.

بر این اساس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم لازم می ‌داند مسائلی را با امت مؤمن و انقلابی ایران در میان بگذارد:

۱- ساده ‌ترین درخواست مسئولان و خدمتگزاران بهداشت و درمان کشور رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک است. از مردم متعهد و فهیم می‌ خواهیم به این درخواست به طور کامل عمل کنند تا ضمن حفظ سلامتی خود و دیگران، اندکی از خستگی‌ها و آلام کادر زحمتکش درمان کشور را بکاهند.

۲- همیاری و همکاری آحاد ما در کمک به ارتقای سلامت جامعه و پیشگیری از بازگشت کرونا به وضعیت هشدار ملی یک وظیفه ‌ای انکارناپذیر و تخلف از آن ناپسند است.

۳- رزمایش مؤمنانه‌ مواسات و همدلی با هدف خدمت ‌رسانی به محرومان و آسیب دیدگان از کرونا همچنان ادامه پیدا کند و گروه‌ های جهادی به‌ ویژه طلاب جهادگر در عرصه خدمت حاضر گردند.

۴- رهبر معظم انقلاب «مدظله‌العالی»، مراجع عظام تقلید «دامت برکاتهم» و حوزه‌ های علمیه با تصمیمات ستاد ملی کرونا همراهی کرده‌ اند. اکنون نیز حمایت‌ ها و هدایت‌ های نهادهای دینی از اقدامات ملی دولت در مسیر مقابله و کنترل بیماری کرونا ادامه دارد. لازم است دولت محترم نیز با برنامه ‌ریزی منسجم‌ تر، مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را مدیریت کند و حمایت از اقشار آسیب‌دیده را در اولویت رسیدگی قرار دهد. در این زمینه توزیع ماسک و تجهیزات بهداشتی در مناطق محروم از اهمیت به سزایی برخوردار است.

۵- امیدواریم تمام عزیزانی که در مرحله اول همه ‌گیری کرونا با حمایت ‌های مادی خود زیرساخت‌ های تولید و توزیع ماسک و تجهیزات بهداشتی را فراهم کرده بودند و به کمک دولت و ملت شتافتند، همچنان این جهاد انقلابی و مؤمنانه را ادامه دهند.

۶- فداکاری ‌های دستگاه‌ های درمانی، بهداشتی و بیمارستانی کشور همچنان در اوج خود ادامه دارد. ان‌شاءالله کسانی که این روزها میدان ‌دار این جهاد فی سبیل الله هستند، مأجور به پاداش الهی باشند؛ و ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مجاهدانه آنان، برای شهدای گرانقدر کادر درمانی و جهادگران عرصه سلامت از درگاه خداوند متعال رحمت و غفران مسئلت می ‌نماییم.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی
رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس
  • کد خبر : 210705
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *