• 99/08/03 - 14:02
  • 578
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دبیرخانه دائم جشنواره بین‌المللی سیمرغ برگزار می‌کند؛

مسابقه کتابخوانی «مردانی حوالی خورشید»

مسابقه کتابخوانی بر اساس کتاب «مردانی حوالی خورشید» از سوی دبیرخانه جشنواره بین المللی سیمرغ برگزار می‌شود.

به گزارش وبدا، این مسابقه از سوی دبیرخانه جشنواره بین المللی سیمرغ برگزار می‌شود و مهلت شرکت در آن از ۲۵ مهرماه تا ۱۵ آبان ماه است. پس از پایان مهلت شرکت در مسابقه، تاریخ آزمون از طریق کانال و سایت جشنواره اطلاع رسانی خواهد شد.

در حال حاضر نیازی به ثبت نام نبوده و آزمون به صورت مجازی در تاریخ 20 آبان ماه در سایت festivalf.ir برگزار می شود و به ده نفر از برگزیدگان کارت هدیه ۵,۰۰۰,۰۰۰ ریالی و به چهل نفر، چهل بسته فرهنگی اهدا خواهد شد.

کتاب «مردانی حوالی خورشید» بخشی از خاطرات امیر حبیب بقایی فرمانده سابق نیروی هوایی ارتش در دوران جنگ و زندگی خانوادگی است. البته در این اثر به رشادت‌ها و جهادگری تمامی رزمنده‌ها در دوران دفاع مقدس اشاره شده و علاوه بر امیر حبیب بقایی به ابعادی از شخصیت شهید منصور ستاری، شهید عباس بابایی و شهید مصطفی اردستانی پرداخته شده است.

امیر حبیب بقایی از دوستان نزدیک شهید عباس بابایی بود. سابقه آشنایی آنها به سال ۱۳۵۴ در پایگاه هوایی دزفول باز می‌گشت. وی همچنین در آن سال در پایگاه دزفول با سرلشگر مصطفی اردستانی هم خدمت بود و در سال‌های بعد در پایگاه ششم شکاری بوشهر و پایگاه دوم شکاری تبریز نیز به همکاری با آنها ادامه داد.

از نکات بارز این کتاب تبیین نقش پررنگ همسران شهدا و رزمندگان در دوران دفاع مقدس است. یکی از ۱۰ فصل این کتاب «پایگاهی به نام همسرم» نام دارد. همچنین در بخش‌هایی از این کتاب به جانفشانی‌های مردم شهر دزفول پرداخته شده است و در مورد ۶ عملیات بزرگ و نقش نیروی هوایی در آن صحبت شده است.

 فایل pdf کتاب مردانی حوالی خورشید در فایل زیر قابل مشاهده است.

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 216910
کلمات کلیدی

فایل ها

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *