• 1400/03/11 - 09:54
  • 410
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
پاسخ مطلب مندرج در پایگاه خبری تحلیلی حکیم مهر:

اولویت بندی واکسیناسیون افراد و گروه های مختلف براساس میزان خطر ابتلا و عوارض آن انجام می شود

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: کمیته کشوری فنی واکسیناسیون کرونا با حضور اساتید مجرب با تخصص های مختلف در وزارت بهداشت تشکیل شده و اولویت بندی، منطبق با اصول علمی و اخلاقی و به دور از تعلقات صنفی انجام شده است.

به گزارش وبدا، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پاسخ به خبر انتقادی پایگاه خبری تحلیلی حکیم مهر با عنوان «مخالفت عضو غیر دامپزشک شورای مرکزی نظام دامپزشکی با اولویت واکسیناسیون کرونای دامپزشکان» در تاریخ  اول خرداد 1400 اعلام کرد:

 

واکسیناسیون علیه بیماری کرونا از روش های موثر برای کنترل پاندمی کرونا است که با تامین تدریجی واکسن در دنیا فرصت ایمن سازی جمعیت های بیشتری علیه این بیماری فراهم می شود. بدلیل محدودیت منابع واکسن در همه کشورها منجمله جمهوری اسلامی ایران نسبت به اولویت بندی افراد و گروه های مختلف جامعه براساس میزان خطر ابتلا و عوارض آن و همچنین رعایت اصول اخلاقی و عدالت عمومی اقدام شده است. کمیته کشوری فنی واکسیناسیون کرونا با حضور اساتید مجرب با تخصص های مختلف در وزارت بهداشت تشکیل شده و اولویت بندی، منطبق با اصول علمی و اخلاقی و به دور از تعلقات صنفی انجام شده است. درخواست نظام دامپزشکی و انجمن های مرتبط دامپزشکی نیز در جلسات کمیته کشوری فنی مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت و اولویت این افراد نسبت به سایر گروه های شغلی مورد تایید قرار نگرفت.

  • گروه خبری : پاسخگویی به رسانه ها
  • کد خبر : 228978
کلمات کلیدی