• 99/07/21 - 09:43
  • 995
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری فارس:

توزیع روزانه دو میلیون ماسک در داروخانه‌ها

سازمان غذا و دارو در این جوابیه تاکید کرد: توزیع محلول های ضدعفونی از فروردین امسال ساماندهی شده و توسط شرکت های پخش به وفور در اختیار داروخانه ها قرار گرفته است.

به گزارش وبدا، سازمان غذا و دارو در پاسخ به خبر انتقادی خبرگزاری فارس با عنوان «توزیع اقلام بهداشتی با چندگانگی مواجه است» در تاریخ 13 مردادماه 99 اعلام کرد:

توزیع محلول های ضدعفونی از فروردین امسال ساماندهی شده و توسط شرکت های پخش به وفور در اختیار داروخانه ها قرار گرفته است و در این حوزه هیچ گونه مشکلی از لحاظ تامین، توزیع، عرضه و حتی دپوی مناسب وجود ندارد. وظیفه تامین و توزیع ماسک طی ماه های گذشته به وزات صمت محول شده بود که با تصمیم جدید اتخاذ شده، سازمان حمایت از مصرف کنندگان برنامه ریزی توزیع یکسری از شرکت ها را در اختیار سازمان غذا و دارو گذاشته که ادارات کل تجهیزات و دارو در حال تدوین ساز و کار لازم هستند تا درصورت تامین اقلام مورد توافق، تولیدات را به شرکت های توزیع‌کننده و سراسری، مرتبط کنند تا در اختیار داروخانه ها قرار گرفته و با قیمت مصوب عرضه شود.

بر اساس مقررات در نیمه مهرماه، روزانه 2 میلیون عدد ماسک به واسطه شرکت‌های پخش دارو به تعداد ۲ میلیون عدد در روز و از طریق ثبت در سامانه ttac در داروخانه‌ها توزیع شده که در این صورت ساماندهی توزیع این اقلام به زودی برطرف خواهد شد.

  • گروه خبری : پاسخگویی به رسانه ها
  • کد خبر : 216188
کلمات کلیدی